Pendik Kitap Fuarı

Pendik Kitap Fuarı’na coşkulu açılış

54 büyük yayınevi, binlerce kitap, 100’e yakın imza günü, 20 söyleşi.. Hepsi, Pendik Belediyesi tarafından sahil alanında düzenlenen Pendik Kitap Fuarı’nda okurları bekliyor. 29 Ekim’e kadar sürecek fuarda indirimli kitap satışları, her gün bir yazarın imza günü ve söyleşisinin yanı sıra ayrıca yayınevleri de kendi imza günleriyle yazarlarını okurlarla buluşturacak.

Fuarın açılış töreni, yoğun bir katılımla gerçekleşti. Siyasiler, belediye başkanları, yazarlar ve her yaştan kitapsever, sahilde kurulan fuar alanında bir araya geldi. Fuarın açılışına AK Parti İstanbul Milletvekilleri İsmet Uçma, Hulusi Şentürk ve Mehmet Muş, Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı ve Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem de katıldı.

Pendik Kitap Fuarı

KENAN ŞAHİN: YAPTIĞIMIZ EN HAYIRLI İŞLERDEN BİRİ…

Törende konuklara ve vatandaşlara hitap eden Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin; “Yaptığımız en hayırlı işlerden birini gerçekleştiriyoruz. İnancımızın ilk emri ‘Oku’ diye başlıyor. Hayat içinde hayatı, dünyayı ve onu anlatan kitapları okumak en önemli vazifemiz” dedi. Başkan Şahin, ardından sahneye Pendik Belediyesi’nin de projelerine destek verdiği kitap gönüllüsü Pendikli kız öğrencileri davet etti. Sosyal medyadan yürüttükleri “Seyahat Eden Kitaplar” projesiyle yenilikçilik ödülleri alan Uluslararası Pendik Kız Anadolu İHL öğrencileri, kamuya açık yerlere bırakılan kitapların Türkiye’nin birçok yerine gittiğini belirterek, herkesin projelerine kitap bırarak destek vermesini istediler.

Pendik Kitap Fuarı

BOSNA’NIN MİLLİ ŞAİRİ CEMALETTİN LATİÇ’TEN ÇEVİRİ MÜJDESİ…

Pendik Kitap Fuarı’nın açılışına katılan Bosna’nın milli şairi Cemalletin Latiç de yaptığı konuşmada Türk milletinin kitaplara çok önem verdiğini görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek; “Pendik’te çok sayıda Boşnak var. Aramızdaki kültür bağını güçlendirmeliyiz. Biz daha Necip Fazıl’ı, siz de bizim büyük edebiyatçılarımızın eserlerini okumadınız” şeklinde konuştu. Latiç, Sezai Karakoç ile Necip Fazıl Kısakürek’in eserlerinin Boşnakça’ya, Boşnak edebiyat eserlerinin de Türkçe’ye çevrileceği müjdesini verdi.

Pendik Kitap Fuarı

İMZA KUYRUKLARI OLUŞTU…

Açılışından ardından AK Parti İstanbul Milletvekilleri İsmet Uçma, Hulusi Şentürk ve Mehmet Muş ile Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, kurulan stantlarda kitaplarını imzaladı. Vatandaşlar, kitaplarını imzalatmak için uzun kuyruklar oluşturdu.

Pendik Kitap Fuarı
İLK GÜN ERSOY DEDE, KİTAPLARINI İMZALADI…

Gazeteci Ersoy Dede de yeni yayınlanan “MİT Tırları İhaneti” adlı kitabını ilk kez Pendik’te okurlarla buluşturdu. Pendik Kitap Fuarı‘nın ilk söyleşi programının da konuğu olan Dede; “Bizim yüzleştiğimiz büyük ihanet sarmalının bir küçük kesiti” diyerek tanıttığı kitabını, programın ardından okurlarına imzaladı.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendik

Pendik Çarşı’ya üç katlı otopark

Pendik Çarşı’nın otopark ihtiyacını karşılamak amacıyla Mostar Viyadüğü yanına inşa edilen 462 araç kapasiteli katlı otopark tamamlandı. Pendik ...