Ümraniye’de tiyatro perdeleri açıldı

Gerçekleştirdiği kültür-sanat projeleriyle adından sıkça söz ettiren Ümraniye Belediyesi, yoğun kültür sanat gündemi ile hem çocukları hem de yetişkinleri birbirinden güzel tiyatro oyunlarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Ekim Ayı başlangıcıyla kültür merkezlerinde beş çocuk tiyatro oyunu sergilendi. Yoğun ilginin ve katılımın gerçekleştiği “Yaşasın Okulumuz”, “Kahraman Kedi Bakteriye Karşı”, “Kuşlar Diyarı”, “Dünyayı Kurtaran Çocuk” ve “Nuri Dede” adlı tiyatro oyunları ile çocuklar bir yandan eğlenirken, diğer yandan da öğrenme fırsatı buldu. Yüzlerindeki tebessümle programlardan ayrılan çocuklar, etkinliklerden hayli memnun kaldı.

HER YAŞTAN SANATSEVER, BELEDİYENİN KÜLTÜR MERKEZLERİNDE BULUŞACAK…

Öte yandan Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen tiyatro oyunları, her yaştan sanatseveri yıl boyunca belediyenin kültür merkezlerinde buluşturmaya devam edecek. Ümraniye Belediyesi’nin kültür-sanat sezonu boyunca gerçekleştireceği etkinlikleri, www.umraniye.bel.tr internet sitesinden takip edebilirsiniz.

tiyatro

 

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da bahar çiçekleri sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi Altunizade Kültür ve ...