Öz Kadıköylü ruhu işte böyle bir şey…

Öz Kadıköylülerin birlikteliğini uzun yıllar ve binlerce kilometreler engelleyemedi. Geleneksel buluşmalarını sürdüren grup üyeleri, Türkiye İş Bankası Kalamış Lokali’nde bir araya geldi.

Kadıköy’ün etkin sivil toplum örgütleri arasına adını yazdıran Öz Kadıköylülerin buluşmasında yaşanan sürpriz, duygu dolu anları da beraberinde getirdi. Kanada’dan Neşe Gökçay, Almanya’dan Nil Gökçay ve Bodrum’dan Nur Gökçay kardeşler, özel gün için Kalamış’taydı. “İşte Kadıköy sevgisi bu” dedirten anları Kadıköy Life Dergisi ölümsüzleştirdi.

Kanada, Almanya ve Bodrum’dan Özkadıköylüler buluşması için gelen Gökçay Kardeşler, gecenin ilgi odağıydı. (alt sıra) Vakur – Füsun Söylemez, Neşe Gökçay İzmirli, Nil Gökçay, Nur Gökçay. (üst sıra) Nesrin Kuran, Kemal Pelit, Sertaç Kayserilioğlu.

NAZAR DEĞMESİN…

Uzun zamandır yüz yüze görüşme fırsatı bulamayan kız kardeşler, Kadıköy hatıraları ile birlikte duygu dolu anlar yaşadı. Kadıköy Life’a konuşan Gökçay kardeşler; “Kadıköy burnumuzda tütüyordu. Öz mü öz Kadıköylü olarak “fırsat bu fırsat” dedik ve geldik. Ne mutlu ki ilk günkü heyecan ve mutluluğumuz katlanarak artıyor. Kadıköy’ün havasını, dokusunu, insanlarını çok özledik. Emin olduk ki, dünyanın her kentinde bir Kadıköylü ya da Kadıköy ile bağı olan bir insan var. Ne mutlu bize” diyerek keyif dolu bir akşam geçirdi.

Diş Hekimi Kemal Pelit kuruculuğunda; Sertaç Kayserilioğlu, Nesrin Kuran, Atilla Çayhan, Sevil Güner Tanyol ve Lale Acarbay gibi Kadıköy’ün önde gelen isimlerinin yönetim kademesinde yer aldığı, Emin Küçükserim, Gülcihan Ergüngör ve Mehmet Alkan gibi üyelerin de aralarında bulunduğu Özkadıköylüler “işte eğlence böyle olur” dedirtti.

Dansları ve enerjileriyle dikkatleri üzerine çeken Kadıköylüler; “Yaşımızı 18’imizde sabitledik. Hepimiz 18 yaşındayız” mesajı verdi. “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde duruşumuz hiç değişmeden Kadıköylülük ruhunu yaşatacağız” diyen Özkadıköylüler, mutluluk pastasını birlikte kesti. Gecenin sonunda grubun kurucusu Kemal Pelit’e; “Yüksek Hizmet Plaketi” takdim edildi. Özkadıköylüler, bir etkinlikte daha “farklılıklarını” ortaya koydu.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

cekmekoy sanat akademisi

Çekmeköy Sinema Akademisi oyuncu Hakan Yılmaz’ı ağırladı

“Ayrılsak da Beraberiz”, “Yahşi Cazibe” gibi milyonların beğenisini kazanan yapımlarda yer alan ünlü oyuncu Hakan Yılmaz, Çekmeköy Belediyesi ...