Gaziantepliler “Kurtuluş Gecesi”nde buluştu…

İstanbul Anadolu Yakası Gaziantepliler Derneği, Gaziantep’in Fransız işgalinden kurtuluşunun 94. yıldönümünü, geleneği bozmayarak Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi’nde coşkulu bir program ile kutladı.

İstanbul’un Gaziantepli işadamlarının da ilgi gösterdiği geceye, Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal ve Gaziantep eski Belediye Başkanı Celal Doğan da katıldı.

“GAZİANTEPLİ YÜK OLMAZ, YÜK TAŞIR…”

Dernek korosunun geleneksel türkü ve Türk Sanat Müziği ziyafeti verdiği geceye, İstanbul Anadolu Yakası Gaziantepliler Derneği Başkanı Mehmet Güçtekin’in sözleri damgasını vurdu. “Gaziantepliler ülkesine, İstanbul’a yük olmaz, daha çok yük taşır” diyen Üçer’in sözleri alkışlarla karşılandı.

YÖRESEL LEZZETLER İKRAM EDİLDİ…

Etkinliğin sunumunu gerçekleştiren Gaziantepliler Federasyonu Genel Sekreteri Nevin Altınbaş ve dernek yönetimine de plaketleri takdim edildi. Konser ve plaket takdiminin ardından, davetlilere Kokteyl Salonları’nda Gaziantep yöresine ait lezzetler ikram edildi.

6 BİN 317 ŞEHİT VERDİ…

Gaziantep, Fransızların 1919 işgalinde büyük bir direniş gösterdi. 6.317 şehit veren Antep, son yıllarda 36 derneğin 14-27 Aralık tarihleri arasındaki zafer kutlamaları ile yabancılara karşı bağımsızlığını kutluyor.

Gaziantep eski Belediye Başkanı Celal Doğan, hemşehrilerini bu özel gecede yalnız bırakmadı…

İstanbul Anadolu Yakası Gaziantepliler Derneği Başkanı Mehmet Güçtekin’e hizmet plaketi takdim edildi. Genel Sekreter Nevin Altınbaş, Dernek Başkan Yardımcısı Nedim Atilla ve  Dernek Başkanı Mehmet Üçer…

İstanbul Anadolu Yakası Gaziantepliler Derneği Başkanı Mehmet Üçer…

Gaziantepliler Federasyonu Genel Sekreteri Nevin Altınbaş, sunuculuğunu gerçekleştirdiği etkinlikte pozitif enerjisi ile dikkat çekti…

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Marea

Göztepe Vino, Marea markasıyla Ataşehir’e gidiyor

Göztepe’nin ünlü lezzet noktalarından Vino Surf & Turf, Ataşehir’e gitme kararı aldı. Bağdat Caddesi’nin Göztepe kavşağında kiracı olarak ...