Ayrılıkçeşme’de buluşalım!..

Adı “Ayrılıkçeşmesi”, ama artık Anadolu ve Avrupa Yakası burada buluşuyor. Marmaray’ın hizmete girmesinin ardından Anadolu Yakası’nın parlayan yıldızı haline gelen Ayrılıkçeşme’nin çehresi, Tepe Nautilus Meydanı ile bir hayli değişti.

Eminönü’nden Marmaray’a binen bir yolcu, 4 dakika içerisinde Ayrılıkçeşme İstasyonu merdivenlerinden Tepe Nautilus Meydanı’na ulaşıyor. Yolcular, tercihlerine göre AVM giriş ve çıkışlarını kullanabildikleri gibi, üstgeçit aracılığıyla Kadıköy Rıhtımı, Hasanpaşa ve Rasimpaşa yönüne de çıkabiliyor.

ESKİ ÜSKÜDAR YOLU ULAŞIMA AÇILDI…

Marmaray çalışmalarının tamamlanması ile birlikte bir süredir gerçekleştirilen yol düzenleme çalışmaları da sona erdi. Rıhtım Caddesi’nin Ayrılıkçeşme’de ikiye ayrılması ile birlikte eski Üsküdar Yolu, toplu taşıma araçlarının bir kısmı için zorunlu hale getirildi.

YAYALAR İÇİN RİSK…

Ayrılıkçeşme’de üstgeçitlere ulaşmak için vatandaşların birçoğunun, yaya geçidi olmadığı görülen ana arter üzerinde araçların arasından karşıdan karşıya geçmesi dikkat çekiyor. Trafiğin gün içerisinde sürekli akıcı olduğu ana arterde yaşanabilecek olası kazalar ise tedirgin ediyor.

AYRILIKÇEŞME’NİN MARKA DEĞER ARTTI…

Fiziki koşullarıyla Anadolu Yakası’nın Mecidiyeköy’ünü andıran Ayrılıkçeşme’nin, Marmaray ile birlikte marka değerinin önemli ölçüde arttığı biliniyor. Bölgede emlak fiyatlarının yükselmesinin yanı sıra, önümüzdeki süreçte ev ve apartmanların plaza ve işyerlerine dönüştürülmek üzere firmaların çalışma başlatacağı tahmin ediliyor.

 

 

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

‘Genç Gelecek’ miniklerin yüzünü güldürdü

Sancaktepe Genç Gelecek Sağlık Kulübü öğrencileri; “Bir Kitap Bir Çocuk, Bir Çocuk Bir Umut” projesi kapsamında köy okullarında ...