Atalar Caddesi

Atalar Caddesi değişim için gün sayıyor

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, TAK (Tasarım Araştırma Katılım) Kartal tarafından gerçekleştirilen ve Atalar Caddesi’nin sorunlarının ele alındığı “Yaşayan Sokak” proje toplantısına katıldı.

Kartal Belediyesi Hizmet Binası’nda gerçekleşen etkinliğe, Başkan Öz’ün yanı sıra Şehir Plancısı Faruk Göksu, TAK Kartal üyeleri ile çok sayıda mimar, sosyal bilimci ve tasarımcı katıldı. Toplantı boyunca katılımcılar, Atalar Caddesi’ni fırsatlar, sorunlar ve beklentiler olmak üzere üç başlıkta inceledi. “Toplama (+)” yöntemiyle mahallenin sorunlarını toplayan katılımcılar, “Çıkarma (-)” yöntemiyle de caddenin en çok dile getirilen sorunlarını ele aldı.

TAK KARTAL’IN İLÇE İÇİN ÖNEMİ…

Toplantı boyunca tasarımcı, sosyal bilimci ve mimarların görüşlerini dinleyen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, TAK Kartal’ın ilçenin sorunlarının tespiti ve çözümü noktasında yaptığı çalışmalara dikkat çekti. Öz, Atalar Caddesi’nden sonra TAK Kartal’ın ilçenin diğer önemli caddelerindeki sorunlarını da ele alacağını kaydederek, güzel bir kentte yaşamanın en önemli yolunun o kentin güzel caddelere sahip olmasından geçtiğini söyledi.

Atalar Caddesi

Toplantı boyunca katılımcılar, Atalar Caddesi’ni fırsatlar, sorunlar ve beklentiler olmak üzere üç başlıkta inceledi…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...