Ümraniye’de tarihi eser operasyonu

Ümraniye’de düzenlenen operasyonda tarih öncesi döneme ait fosiller, Roma ve Bizans dönemlerine ait sikkeler ile farklı dönemlere ait metal objeler ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından tarihi eser satmak istediğine dair ihbar alınan K.B’nin evine operasyon gerçekleştirildi. K.B’nin evinde yapılan aramada tarih öncesi döneme ait 435 fosil, Roma ve Bizans dönemlerine ait 355 sikke, Roma dönemine ait pişmiş toprak, minyatür amfora ve sigilitta kap, farklı dönemlere ait bronz ve metal obje bulundu.

Olayla ilgili yakalanan K.B. hakkında 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na muhalefet suçundan adli işlem yapıldığı kaydedildi.

tarihi eser operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından Ümraniye’de düzenlenen tarihi eser operasyonu kapsamında çok sayıda tarihi eser ve obje ele geçirildi…

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Anadolu Aryaları Grubu’nun türküleri beğeni topladı

Anadolu Aryaları Grubu, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sahne aldı. Kemanda Cihat Aşkın, basta Teyfik ...