Ümraniye’de tarihi eser operasyonu

Ümraniye’de düzenlenen operasyonda tarih öncesi döneme ait fosiller, Roma ve Bizans dönemlerine ait sikkeler ile farklı dönemlere ait metal objeler ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından tarihi eser satmak istediğine dair ihbar alınan K.B’nin evine operasyon gerçekleştirildi. K.B’nin evinde yapılan aramada tarih öncesi döneme ait 435 fosil, Roma ve Bizans dönemlerine ait 355 sikke, Roma dönemine ait pişmiş toprak, minyatür amfora ve sigilitta kap, farklı dönemlere ait bronz ve metal obje bulundu.

Olayla ilgili yakalanan K.B. hakkında 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na muhalefet suçundan adli işlem yapıldığı kaydedildi.

tarihi eser operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından Ümraniye’de düzenlenen tarihi eser operasyonu kapsamında çok sayıda tarihi eser ve obje ele geçirildi…

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Genç yetenekler Satranç Turnuvası’nda yarıştı

Sancaktepe Genç Gelecek Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilen satranç turnuvası kıyasıya mücadeleye sahne oldu. ZİHİN JİMNASTİĞİ İÇİN… Genç Gelecek ...