Bebek Balıkçı

Yabancı konukların adresi; Bebek Balıkçı

“Balık denize karşı yenir” diyenlerin ne kadar haklı olduğunu anlamak için, Pendik sahilindeki Bebek Balıkçı’ya mutlaka uğramalısınız. Marintürk İstanbul City Port Marina bünyesinde yer alan mekan öylesine keyifli ki, anlatmakla bitmez. Bu duruma lezzetlerinin mükemmelliğini de eklersek, bize kesinlikle hak vereceksiniz. 

Andres Meile, Müzeyyen Demirtaş, Seda Meile ve Süleyman Demirtaş…

Bebek Balıkçı’da objektiflerimize ilk takılan isim Seda Demirtaş oldu. Bilgisayar mühendisi olan ve yıllar önce gittiği İsviçre’de meslektaşı Andres Meile ile evlenerek kendisine yepyeni bir hayat kuran Demirtaş; “Her yıl annemi ve akrabalarımı görmek için Türkiye’ye geliyoruz. Buradayken yaptığımız ikinci iş de Bebek Balıkçı’ya gelmek” dedi.

Bebek Balıkçı’da objektiflerimize takılan ikinci masa ise, ABD’de yaşayan Filiz Baeira’nın bulunduğu masaydı. O da 1988 yılında Türk Uçak Sanayii Anonim Ortaklığı (TUSAŞ) adına gittiği ABD’de tanıştığı Rashid Boeira ile evlenerek kurduğu hayatın eksik kalan vatan hasreti kısmı için Türkiye’ye gelenler arasındaydı.

Onlara, Eskişehir’den gelen kuzenleri Üzeyir Önal ile yan masada Sakız Adası’ndan dönen İrem & Hüsnü Babalık çiftinin oğulları Kemal Babalık eşlik etti.

Bebek Balıkçı

Quick Lift Makine AŞ’den Barış Can ve Gökhan Hürman tarafından ağırlanan bu masadaki konukların ise Fransa ve Hollanda’dan geldiklerini öğrendik. Türkiye’de temsil edilen Quick Lift taşıma ve kaldırma araçlarının yeni model tanıtımı ve eğitimi için gelen konuklar Amar Abed ve Robbert Wijnanolts, dönüş öncesi bir balık ziyafeti ile Bebek Balıkçı’dan uğurlandı.

Bayram tatili için gittikleri İzmir gezilerinin bir bölümünü Sakız Adası’nda geçiren Av. İrem & Hüsnü Babalık çifti, İstanbul’a döner dönmez gerçek bir balık ziyafeti için Bebek Balıkçı‘yı tercih edenler arasındaydı. Onlara, Canan & Kadir Toprakkaya eşlik etti.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Maria'nın Bahçesi

Maria’nın Bahçesi’nde Öğretmenler Günü ve Kadınlar Matinesi

Sahilyolu’nun lezzeti ve eğlencesiyle ünlü mekanlarından Maria’nın Bahçesi, iki önemli gün için özel program ilavesi yaptı. Bunlardan ilki, ...