Beykoz Çayır Festivali

Tarihi Beykoz Çayır Festivali başladı

Anadolu’nun zengin kültürünün sergileneceği Beykoz Belediyesi Geleneksel Tarihi Beykoz Çayır Festivali, Beykoz Sivaslılar Sosyal Derneği ve Beykoz Erzurumlular Derneği’nin renkli etkinlikleriyle başladı. Tarihi Beykoz Çayırı’nda gerçekleşen geceye Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, belediye başkan yardımcıları, Beykoz Sivaslılar Sosyal Derneği Başkanı Mustafa Demir, Beykoz Erzurumlular Derneği Başkanı Ziya İnik, yöre derneklerinin başkanları, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış öncesinde çayırın etrafında kurulan geleneksel el işi ürünleri ve yemeklerin sergilendiği stantları dolaşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, festivali izlemeye gelen vatandaşlara alanın farklı noktalarında kurulan stantlarda çorba ikram etti. Gecede ilk olarak yurdun iki güzel şehri Erzurum ve Sivas’ın tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerini anlatan tanıtım filmleri gösterildi, Erzurum Bar Ekibi bir gösteri sundu.

Beykoz Çayır Festivali

YÜCEL ÇELİKBİLEK: BEYKOZ, TÜM DÜNYAYA BİRLİK VE BERABERLİĞİ HAYKIRACAK…

Konuşmasında kardeşlik, birlik ve beraberlik mesajları veren Başkan Çelikbilek; “Beykoz, 81 milyon insanı kaynaştıran müstesna ve özel ilçedir. Boğaz’ın incisi, İstanbul’un incisi, onun ötesinde Dünya’nın incisidir. Bu festival ile Beykoz’u bir kez daha ihya edeceğiz. Bugün insanımızın değerlerine yakışan çok güzel bir festivali başlattık. Beykoz Çayır Festivali bölge insanının kardeşliği, samimiyeti ve kaynaşması için var. Bizim milletimiz de çok müstesna bir millettir.  81 milyon insan, bu milletin değerlerini sahip çıkacağız. Ülkemizin birliğini, dirliğini bozmaya kimsenin gücü yetmeyecek. Beykoz, bunu festival boyunca müşterek bir sesle tüm dünyaya haykıracak” dedi.

EZGİLERLE TÜRKÜ ŞÖLENİ YAŞANDI…

Beykoz Sivaslılar Sosyal Derneği Başkanı Mustafa Demir ve Beykoz Erzurumlular Derneği Başkanı Ziya İnik de yöre gecelerinin kültürümüze katkısına vurgu yaparak, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e desteği dolayısıyla teşekkür etti ve çiçek takdim etti. Konuşmaların ardından sahne olan Hüseyin Yıldırım ve Burhan Topal, ilçe sakinlerine ezgilerle türkü şöleni yaşattı.

Anadolu’nun zengin kültürünün sergileneceği Beykoz Belediyesi Geleneksel Tarihi Beykoz çayır Festivali, Beykoz Sivaslılar Sosyal Derneği ve Beykoz Erzurumlular Derneği’nin renkli etkinlikleriyle başladı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pendik-Yalova

Pendik-Yalova Hattında Dev Ramazan Fırsatı

İDO, 1 Mayıs- 30 Mayıs 2019 tarihlerinde geçerli olmak üzere Pendik- Yalova Hattı’nda misafirlerinin yüzünü güldürecek Dev Ramazan ...