Validebağ’ın sonu Fethi Paşa Korusu gibi mi olacak?

“Validebağ Korusu’nun doğal yapısı bozulmamalı, çılgın proje bölgenin akciğerlerinde gerçekleşemez” diyen Kadıköy ve Üsküdarlı sivil toplum örgütlerinin yerel yönetimler üzerindeki baskısı her geçen gün artıyor.

Son günlerde ardı ardına Kadıköy ve Üsküdar’ın çeşitli kesimlerinde stantlar açan Validebağ Gönüllüleri, “Validebağ Korusu’nu kurtaralım” sloganı ile destek arıyor.

FETHİ PAŞA KORUSU, TEPKİLERİ ARTIRDI…

İşadamı Mehmet Cengiz’e satılmasının ardından Türkiye genelinde büyük yankı uyandıran Fethi Paşa Korusu, son olarak tarihi Hüseyin Avni Paşa Köşkü’nün yanması ile gündeme gelmişti. Kadıköy ve Üsküdar sınırında bulunan, Koşuyolu’na komşu Validebağ Korusu’nun da elden çıkarılarak, içerisinde yaşayan binlerce canlı ve doğal yapının zarar görecek olması nedeniyle kaygılanan sivil toplum örgütleri çalışmalarına hız verdi. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, daha önce yaptığı açıklamalarda Validebağ’da çılgın projenin hayata geçirilmesi için kararlı olduklarını duyurmuş, projenin doğal yaşama zarar vermeyeceğini savunmuştu. Gözler, Validebağ Korusu’nun akıbetine çevrildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Karbondioksit salınımı

Pendik Belediyesi Karbondioksit Salınımını Azalttı

Pendik Belediyesi, Tam Otomatik Ambalaj Atıklarını Toplama ve Ayırma Tesisi projesiyle karbondioksit salınımını azaltarak “Düşük Karbon Kahramanı” seçildi. ...