Üsküdar’dan Beykoz’a sahil metrosu geliyor

1

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Üsküdar’dan Beykoz’a, sahil istikametinde bir metro projesi yapıyoruz” dedi. Sahilyolu’nun trafik yükünü büyük ölçüde rahatlatacak olan haber, büyük heyecan yarattı.

Beykoz Belediyesi tarafından yenilenen Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ve Osman Akfırat Kütüphanesi’nin açılışında konuşan Kadir Topbaş; göreve geldiğinden bugüne kadar her alanda ne yapılması gerekiyorsa yapmaya çalıştıklarını ifade ederek, bugüne kadar İstanbul’a 46 milyar lira yatırım yaptıklarını söyledi.

Sadece Beykoz’a 800 milyon liralık yatırım yapıldı…

Sadece Beykoz’a yaptığı yatırımların toplamının yaklaşık 800 milyona yaklaştığına değinen Kadir Topbaş, her ilçeye ayrım yapmadan ve güçleri yettiğince hizmet vermeye çalıştıklarını kaydetti.

Topbaş, yol ve kavşak düzenlemeleri ile kapalı spor salonları gibi ilçede yaptıkları yatırımlara değinerek; ”Üsküdar’dan Beykoz’a, sahil istikametinde bir metro projesi yapıyoruz. Sahilyolu’nda metro yapımından önce, yukarılardan sahile inecek olan ‘finüküler’ tarzda bir raylı sistem düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Sahil bandı üzerinde Üsküdar’dan Sarıyer’e olan bir metro projelerinin olduğunu anlatan Topbaş; ”Bu ne demektir? Beykoz’dan kalkan bir insan, bindiği istasyondan girdiği metro ile İstanbul’un herhangi bir noktasına, Silivri, Taksim, Başakşehir ya da Beykoz’a kadar gidebilme imkanına kavuşacak. İşte medeniyet bu” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

turkiye-nin-en-guzel-manzarali-kosusu-riva-kosusu-1

Türkiye’nin En Güzel Manzaralı Koşusu: Riva Koşusu

Beykoz Belediyesi desteğiyle, Macera Akademisi tarafından düzenlenen Türkiye’nin en güzel manzaralı koşusu, Riva’da her yaştan 1000 sporseverin katılımıyla ...