uskudarda cocuklar eglenceye doydu

Üsküdar’da çocuklar eğlenceye doydu

Gerçekleştirdiği etkinliklerle çocukların dostu olan Üsküdar Belediyesi, yüzlerce çocuğu gönüllerince eğlenebilmeleri için bir araya getirdi. 7-14 yaş arası çocukların katıldığı etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

ÜsküdarBirbirinden farklı ve topluma dokunan etkinlikleriyle dikkati çeken Üsküdar Belediyesi, bu kez çocukları eğlenceli bir etkinlikte buluşturdu. Üsküdar Çavuşdere Spor Salonu’nda Katar Yardım Derneği’nin desteğiyle gerçekleştirilen etkinlikte 7-14 yaş arasındaki çocuklar, hayli eğlenceli aktivitelerle hafta sonunu değerlendirme imkanı buldular. Çeşitli spor etkinliklerinin yanı sıra sihirbaz ve jonglör gösterisi çocukların büyük ilgisini çekti.  450’nin üzerinde yetim ve öksüz çocuğun buluştuğu etkinlikte Üsküdar Bilgi Evleri tekvando gösterisi yaparken, çocuklar zaman zaman oyun oynayıp müzik eşliğinde dans ettiler.

TÜRKMEN: ÇOCUKLARIMIZA NE YAPSAK AZ…

Türkiye’nin güçlü ve ahlaklı bir nesil üzerinde şekilleneceğini söyleyen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen; “Bizler biliyoruz ki gelecek nesillerimiz, gelecek Türkiye, çocuklarımızın omuzları üzerinde şekillenecektir. Üsküdarımızda çocuklarımız için ne yapsak azdır. Katar Hayır Derneği ve yöneticilerine bu etkinliğe yönelik katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Çocuklarla ilgili çalışmalarımızı asla erteleyemeyiz. Bir yıl bile gecikmek, bir nesli kaybetmek demek gibidir ki Allah muhafaza. Bu çocuklarımız, bizim en büyük zenginliğimiz. Toplum olarak, millet olarak nasıl ki geleceğin güçlü Türkiye’sini çocukların omuzlarında şekillendireceksek, işte bu çocuklarımızın da güçlü olması lazım. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz bu yavrularımızın hem kişisel hem de toplumsal anlamda güçlü karakterli, ahlaklı ve kişisel anlamda güvendiğimiz imanı, ihlası, samimiyetiyle milli ve manevi değerlerine sadık gençler olması lazım” şeklinde konuştu.

uskudarda cocuklar eglenceye doydu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Abdullah Sevim

Başkan Abdullah Sevim: Belediye çalışanlarına parti bayrağı astırmayın

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, belediye başkanlarına çağrıda bulundu: “Belediyede çalışan kardeşlerimize, belediyenin vinciyle partinizin bayrağını, ...