Tiyatro Festivali

Ataşehir’in 9. Tiyatro Festivali başladı

Ataşehir Belediyesi’nin bu yıl dokuzuncusunu gerçekleştirdiği Tiyatro Festivali, harika bir gala ile başladı. Tiyatro ve sinemaya yıllarını vermiş oyuncuların katıldığı galada; Zihni Göktay, Metin Akpınar, Rasim Öztekin, İzzet Günay, Metin Uca, Metin Çoşkun, Orhan Aydın, Tunç Başaran, Berat Yenilmez ve tiyatro oyuncuları büyük ilgi gördü.

Kokteyl ve “75. Yaşında İsa Çelik’in Objektifinden Tiyatro Dünyası” sergisi ile başlayan galada, müzikal bir gösteri yapıldı. Galaya, Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz ile CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi de katıldı. Ayça Varlıer’in sunduğu gecede, her yıl 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü içine alan bir ay boyunca tiyatro ile tiyatroseverleri buluşturan festivalin tanıtımı yapıldı.

atasehir tiyatro festivali

FESTİVALİN BU YILI, ZİHNİ GÖKTAY’A İTHAF EDİLDİ…

Tiyatro Festivali’nin açılış konuşmasını yapan İlhami Yılmaz, şunları söyledi: “Tiyatronun kalbi bir kez daha Ataşehirimizde atıyor. Ataşehir Belediyesi olarak bunun gururunu yaşıyoruz. Tiyatro Festivalimizi her yıl bir sanatçımıza ithaf ediyoruz. Bu yılımızı da tiyatronun emektarı, duayeni sayın Zihni Göktay’a ithaf ediyoruz. Kendisine bizimle oldukları için çok teşekkür ediyoruz.”

atasehir tiyatro festivali

İLK PERDE 23 MART CUMA GÜNÜ AÇILIYOR…

23 Mart-15 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenecek festivalde bu yıl 24 günde 13 oyun, 4 atölye, 3 söyleşi ve 2 sergi tiyatroseverlerle buluşacak. Tiyatro Festivali, 23 Mart Cuma akşamı Bernard-Marie Koltès’in yazdığı, Rıza Kocaoğlu’nun oynadığı “Ormanlardan Hemen Önceki Gece” oyunuyla açılacak. Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sahnelenecek oyun, saat 20.30’da başlayacak.

Tiyatro Festivali

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Düğün Festivali

Sheraton Grand Ataşehir’de Düğün Festivali

Sheraton Grand İstanbul Ataşehir, ilhamını Yin Yang’den aldığı yılın en özel ve en göz alıcı etkinliğine sizleri davet ...