Kadıköylü ressam Selim Altan, “Guvaşlar” ile Galeri Oda’da…

1

Kadıköylü ressam Selim Altan’ın son dönem çalışmalarından oluşan “GUVAŞLAR” başlıklı resim sergisi, 03-21 Nisan 2012 tarihleri arasında, Teşvikiye Galeri Oda’da sanatseverleri bekliyor.

1959 yılında İstanbul’da doğan Selim Altan, 1978’de İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü’ne girdi. Neşet Günal ve Adnan Çoker atölyelerinde eğitim gören Altan, 1985 yılında Şeref Akdik Sanat Ödülü’nü kazandı.

Mimar Sinan Üniversitesi Resim Fakültesi’nden 1986 yılında mezun olan Selim Altan, çalışmalarını İstanbul’daki atölyesinde sürdürmekte. Sanatçı, aralarında II. Uluslararası İstanbul Bienali (AKM), Çağdaş Türk Resmi Sotheby’s-KÜSAV’ın da (İstanbul 1990-Londra 1996) bulunduğu birçok çağdaş sanat fuarına ve grup sergilerine katılıp, kişisel sergiler açmıştır.

İzleyenlerinin soyut çalışmalarıyla bildikleri Altan, bu kez soyut örneklerle sevenlerinin karşısına çıkıyor. Yaklaşık 15 resmin izlenebileceği sergi, Pazar ve Pazartesi günleri hariç her gün, 12.00-19.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

holokost-ile-yuzyuze-sergisi-24-ocak-ta-acilacak

“Holokost ile Yüzyüze” sergisi, 24 Ocak’ta açılacak

Yusuf Tolga Ünker‘in siyah-beyaz Holokost fotoğraflarını renklendirerek hazırladığı “Holokost ile Yüzyüze” sergisi, 24 Ocak’ta 500. Yıl Vakfı Türk ...