Kadıköylü ressam Selim Altan, “Guvaşlar” ile Galeri Oda’da…

1

Kadıköylü ressam Selim Altan’ın son dönem çalışmalarından oluşan “GUVAŞLAR” başlıklı resim sergisi, 03-21 Nisan 2012 tarihleri arasında, Teşvikiye Galeri Oda’da sanatseverleri bekliyor.

1959 yılında İstanbul’da doğan Selim Altan, 1978’de İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü’ne girdi. Neşet Günal ve Adnan Çoker atölyelerinde eğitim gören Altan, 1985 yılında Şeref Akdik Sanat Ödülü’nü kazandı.

Mimar Sinan Üniversitesi Resim Fakültesi’nden 1986 yılında mezun olan Selim Altan, çalışmalarını İstanbul’daki atölyesinde sürdürmekte. Sanatçı, aralarında II. Uluslararası İstanbul Bienali (AKM), Çağdaş Türk Resmi Sotheby’s-KÜSAV’ın da (İstanbul 1990-Londra 1996) bulunduğu birçok çağdaş sanat fuarına ve grup sergilerine katılıp, kişisel sergiler açmıştır.

İzleyenlerinin soyut çalışmalarıyla bildikleri Altan, bu kez soyut örneklerle sevenlerinin karşısına çıkıyor. Yaklaşık 15 resmin izlenebileceği sergi, Pazar ve Pazartesi günleri hariç her gün, 12.00-19.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık…

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kelebekler

Kelebekler filmi Maltepelilerle buluştu

Maltepe Belediyesi’nin Ekim ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, yönetmenliğini ve senaryosunu Tolga Karaçelik’in üstlendiği 2018 yapımı “Kelebekler” filminin gösterimi ...