Uçurtmalarını “çevre” için gökyüzüne bıraktılar…

Kartal Belediyesi ve ÇEVKO’nun katkılarıyla Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Uçurtma Şenliği’nde, bazı minikler ilk kez uçurtma uçurmanın heyecanını yaşadı.

Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte, aileler de çocuklarının sevincine ortak olarak güzel havanın tadını çıkardı. Rüzgara karşı verilen mücadelede başarılı olanlar uçurtmalarını gökyüzüne yükseltirken, rüzgar yönünü kestiremeyenler ise başarısız oldu.

UÇURTMALAR GÖKYÜZÜNÜ SÜSLEDİ, ÇOCUKLAR TADINI ÇIKARDI…

Uçurtma Şenliği’ne katılan çocuklar gün boyu müzikle eğlenirken, ÇEVKO’nun maskotuyla oynayıp bol bol fotoğraf çektirdi. Çocuklar, aileleriyle piknik yaparak ada manzarası karşısında güzel havanın tadını çıkardı. Çoğunluğu Kartal Adliyesi Anaokulu ve Cumhuriyet Mahallesi İlkokulu’ndan gelen yüzlerce çocuğa, anne-babaların da uçurtma uçurarak eşlik ettiği ve velilerin de çocukluklarını yeniden yaşama imkânı bulduğu görüldü.

UÇURTMA, ŞAPKA, BALON, TOHUMLU KALEM DAĞITILDI…

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, çocukları çevre ve atıklar hakkında bilgilendirdi. Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü; çocuklara uçurtma, şapka, balon, tohumlu kalem ve atık piller için pil kutusu dağıttı.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

balkanlilar-derneginden-baskan-altinok-oz-e-ziyaret-3-

Balkanlılar Derneği’nden Başkan Altınok Öz’e ziyaret

Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Olcay Özgön ve dernek yönetimi, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü ...