Türk Lions’un yaptırdığı Ataevi açıldı…

1

Türk Lions çevresinin 118-Y koduyla hizmet veren Anadolu Yakası Lions Kulüpleri tarafından; insana yatırım adına gerçekleştirilen, çok amaçlı kullanım alanlarına sahip, 3 katlı “Ataevi Projesi” tamamlanarak hizmete girdi. Ataşehir Kayışdağı mevkiinde açılan Lions Ataevi’nde; bilgi toplumu, çağdaş kentlilik bilincinin ve sosyal sorumluluk anlayışının bir gereği olarak insana yatırım yapılmasının amaçlandığı bildirildi.

Açılış töreni sırasında yapılan konuşmalarda, Ataevi’nin hedefinin meslek sahibi olamayan kişilerin; çağın getirdiği değişime uygun bir anlayışla, nitelikli ve donanımlı olarak  yetiştirilmesi ve onlara mesleki formasyon kazandırılmasını sağlamak olduğu dile getirildi. İşsizliğin azaltılması, istihdam imkanı olan yerlere bu kişileri yetiştirmek ve yerleştirmek, burada yapılacak kültürel etkinliklerle de yöre halkına ve eğitim alanlara kentlilik bilinci yerleştirmek gibi hedeflerle dolu bir misyonu olduğu ise ayrıca belirtildi.

Ataşehir ilçesi, bu hizmeti uygulamak için en uygun yer…

En fazla göç alan şehir olan İstanbul ve yeni yerleşim bölgeleriyle Ataşehir ilçesi, bu hizmeti uygulamak için en uygun yer olarak belirlendi ve Ataşehir Belediyesi’nin daha önce bu projeye uygun çalışmaları da gözönüne alınarak işbirliğine gidildi. Çok kısa bir sürede Ataşehir Belediyesi ve İstanbul Anadolu Yakası Lions Kulüpleri, tüm tefrişini tamamlayarak bu güzel eğitim yuvasını hizmete hazır hale getirdiler.

2

Ataevi’nde ayrıca, bölge halkına mesleki eğitimin haricinde toplumsal eğitime katkı sağlayacak panellerin ve seminerlerin yapılacağı 100 kişilik seminer salonu, sergi salonları, eğitime gelen hanımların çocuklarını bırakabilecekleri oyun odası ve çocuk bahçesi de mevcut.

Projeyi baştan sona başarıyla yöneten Komite Başkanı Nihat Şen, ekibiyle birlikte büyük bir özveriyle çalışıp bu aşamaya getirdikleri Lions Ataevi’nin  bu özel gününde de heyecanlı ve gururluydu. Açılış kurdelasını Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Lions Anadolu Yakası Federasyon Başkanı Ln. Leman Taşkın’ın birlikte kestiği Ataevi, yöre halkı ve Lionların akınına uğradı.

İkramlardan sonra tören yapılan konferans salonununu hınca hınç dolduran misafirlere hitabeden, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi şunları söyledi: “Ataşehir’in  iki ayrı yüzü var. Çok lüks yerleşimlerin haricinde, bir odada 8 kişi yatan aileler de mevcut. Belediyemiz tabii ki yardımlarına devam ediyor, ancak Lionsların desteği de bizi yüreklendirecek.”

 

Bir yorum

  1. merhaba
    öncelikle böyle bir projenin semtimizde açılmış olması biz çevre sakinleri için güzel bir gelişmedir
    teşekkür ediyoruz

    Lions Ataevi’nin açık adresini bildirmenizi rica ederiz
    kolay gelsin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pendik Belediyesi İlaçlama

Pendik Belediyesi İlaçlama Çalışması Başlattı

Pendik Belediyesi ekipleri havaların ısınmasıyla birlikte kent genelinde sivrisineklere karşı ilaçlama çalışması başlattı. Pendiklilerin rahat bir yaz geçirmesi ...