Tarihi istasyonlar için 30 Bin imza…

Kadıköylüler, on yıllardır ilçenin simgesi haline dönüşen tren istasyonlarının Marmaray çalışmaları ile birlikte “tarih olmasını” istemiyor. Kadıköy Belediyesi eski Meclis Üyesi, gazeteci-yazar Sunay Akın’ın başlattığı “Tarihi İstasyonları Kurtaralım” imza kampanyasına destek çığ gibi büyüdü.

İnternet ortamında gerçekleştirilen kampanyaya destek verenlerin sayısı kısa sürede 30 bine ulaştı. Bunun üzerine açıklama gerçekleştiren Sunay Akın; “Teşekkürler! Attığınız imza ve yaptığınız paylaşımlar sayesinde Kadıköy’deki tarihi tren istasyonlarını kurtarmak için harekete geçen 30.000 kişi olduk” şeklinde konuştu.

İŞTE HAYALİM…

Sunay Akın, tarihi tren istasyonlarına yönelik hayalini ise şu şekilde ifade etti: “Küçük bir tren düşünün. Bu tren, ‘Anadolu’nun gardırobu’ Haydarpaşa’dan kalkacak ve sırasıyla diğer tarihi istasyonlara uğrayacak. İnsanlar, uğradıkları her istasyonda farklı bir müzeyi gezecek. Bu müze turuyla insanları tarihi bir yolculuğa çıkaracağız.”

AYKURT NUHOĞLU, KADIKÖYLÜLERDEN DESTEK İSTEMİŞTİ…

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, geçtiğimiz süreçte gerçekleştirdiği açıklamalarda tarihi tren istasyonlarının yıkılmasının büyük bir kayıp olacağını, Kadıköylülerin tarihi istasyonlarına sahip çıkacağını ifade etmişti. Açıklamaların ardından sosyal medya üzerinden Aykurt Nuhoğlu’na büyük destek olduğu görüldü.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pendik-Yalova

Pendik-Yalova Hattında Dev Ramazan Fırsatı

İDO, 1 Mayıs- 30 Mayıs 2019 tarihlerinde geçerli olmak üzere Pendik- Yalova Hattı’nda misafirlerinin yüzünü güldürecek Dev Ramazan ...