Sultanbeyli’de “Semadan Payitaht İstanbul Manzaraları”…

1

Sultanbeyli Belediyesi bünyesinde görev yapan fotoğraf sanatçısı Gökmen Kanberoğlu’nun fotoğraflarından oluşan “Semadan Payitaht İstanbul Manzaraları” isimli fotoğraf sergisi, Galeri İstanbulensis’te açıldı.

Tarihi Yarımada, Boğaz’ın incisi Kız Kulesi, görkemli Dolmabahçe Sarayı, Adalar, Haliç, Salacak, Haydarpaşa… Medeniyetler beşiği İstanbul’un saymakla bitmeyen eserleri, Sultanbeyli Belediyesi fotoğraf sanatçısı Gökmen Kanberoğlu tarafından havadan fotoğraflandı.

Bir yıl boyunca helikopterle yaptığı çekimlerde Kanberoğlu, İstanbul’un ağırlıklı olarak tarihi yapılarını, ilçelerini ve önemli mekanlarını kayıt altına aldı. Aydos Kalesi’nden Galata Kulesi’ne, Adalar’dan Beykoz’a, Taksim’den Bağdat Caddesi’ne kadar İstanbul’un birçok bilinen mekânı, Galeri İstanbulensis’te görücüye çıktı.

50’ye yakın fotoğraftan oluşan serginin açılışı, Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Dursun tarafından yapıldı. Kanberoğlu’nu çalışmasından dolayı tebrik eden Dursun, bu serginin belediye olarak sanata ve sanatçıya verdikleri değeri gösterdiğini, bu tarz değerli çalışmaları her zaman desteklediklerini söyledi.

İstanbul’u kuşbakışı seyretmek isteyenler için hazırlanan bu özel sergi, 30 Nisan gününe kadar Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi içindeki Galeri İstanbulensis’te meraklılarını bekliyor.

2

3

4

5

6

7

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

6. İstanbulensis Şiir Festivali başladı

Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen VI. Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali, 17 ülkeden 38 şairin katılımıyla 2-5 Mayıs tarihleri arasında ...