Söz sırası gençlerde…

1

İçişleri Bakanlığı’nın desteklediği “Yerel Gençlik Politikaları” projesi kapsamında 81 ilin gençlik kurumları, Türkiye’nin geleceğini şekillendirmek için bir araya geliyor. Projeye dâhil olan Çekmeköy Kent Konseyi Gençlik Meclisi, bölge koordinatörü olarak proje toplantısına evsahipliği yaptı.

Mehmet Akif Kültür Merkezi’nde gerçekleşen “Yerel Gençlik Politikaları” programına; Sultanbeyli, Pendik, Maltepe, Tuzla ve Kartal ilçelerinin temsilcileri, Çekmeköy genelindeki liselerin okul başkanları, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti gençlik kolları temsilcileri ile birlikte 40 kişi katıldı.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nca kabul edilen proje kapsamında yapılan toplantıda; gençlik altyapısı, sosyal içerme, sosyal hayatta gençlik, demokrasi ve katılım bilinci, sağlık, spor, çevre, ve yerel demokratik katılım modelleri gibi konu başlıkları konuşuldu.

Gençlik temsilcileri, belirlenen ana başlıklar altında görüş, öneri ve beklentilerini paylaştı. Yaşamak istedikleri dünyayı biçimlendirmek isteyen gençlerin programda çıkardığı sonuçlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin yapacağı “Yerel Gençlik İstanbul Zirvesi”nde, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a teslim edilecek.

2

3

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Beykoz Çayır Festivali

Tarihi Beykoz Çayır Festivali başladı

Anadolu’nun zengin kültürünün sergileneceği Beykoz Belediyesi Geleneksel Tarihi Beykoz Çayır Festivali, Beykoz Sivaslılar Sosyal Derneği ve Beykoz Erzurumlular ...