Sokak hayvanları için flüt çaldılar

Maltepe Belediyesi, Türkiye’nin ilk ve tek flüt orkestrası Marmara Flüt Orkestrası’nın, sokak hayvanları için mama bağışı topladığı flüt konserine ev sahipliği yaptı.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ece Karşal’ın 2015 yılında kurduğu orkestra, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sahne aldı. Türkiye’nin flüt ailesinin tüm üyelerini barındıran ilk orkestrasında yaşları 10 ile 45 arasında değişen profesyonel flüt sanatçıları, öğretmenler, ileri düzeyde flüt çalabilen amatör flütistler, ilk, orta, lise ve üniversite düzeyinde farklı eğitim seviyelerinde branşı flüt olan müzik öğrencileri görev aldı. Flüte gönül vermiş hayvansever müzisyenlerden oluşan orkestra, sokak hayvanları için konser girişinde toplanan kedi ve köpek maması bağışları için destekçilere teşekkür etti. Toplanan kedi ve köpek maması bağışları, Marmara Üniversitesi’nin Hayvan Koruma Kulübü’ne teslim edildi.

GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLANDI…

Temmuz ayında Bulgaristan’da gerçekleşecek Uluslararası Gençlik Festivali’nde Türkiye’yi temsil edecek olan orkestra üyeleri konserde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençlerine armağan ettiği 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı da kutladı. Konserde müzikseverlere pikolo flütü, konser flütü, alto, bas ve kontrbas flütleri tanıtıldı. Konsere Antoni Vivaldi’nin “Do Majör 2.Flüt Konçertosu” ile başlayan orkestra, barok dönemden caz müziğine uzanan ve türkülere uzanan geniş bir yelpazede eserler sundu. Klasik müziğin ünlü besteci ve müzisyenlerinden Johann Straus, Johannes Brhamd, Wolfgang Amadeus Mozart, Bedrich Smetana, Friedrich Handel’in eserleri büyük beğeni topladı.

Maltepe'de sokak hayvanları için flüt çaldılar

TÜRK BESTECİYE ALKIŞ…

Türk bestecilerden Barış Zilberman’ın “Dere Geliyor Dere” eseri, dinleyicilerin alkışlarını topladı. Marmara Flüt Orkestrası’nın kedi ve köpek maması bağışı toplayacakları diğer konserleri, 21 Mayıs’ta Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde, 31 Mayıs’ta Caddebostan Külltür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepe Belediyesi Çocuk Korosu

Maltepe Belediyesi Çocuk Korosu yeni seslerini arıyor

2016 yılında kurulan, kazandığı başarı ve aldığı ödüllerle kısa süre içerisinde adından sıkça söz ettiren Maltepe Belediyesi Çoksesli ...