Şile

Şile’nin kalbi Üsküdar Caddesi renkleniyor

Şile’nin kalbi Üsküdar Caddesi, çok özel bir projeyle tanışmak için gün saymaya başladı. “Kent Meydanı ve Üsküdar Caddesi Cephe Rehabilitasyonu Kentsel Tasarım Uygulama” adlı proje kapsamında cadde üzerinde yer alan yapılar, özel renkler ve aynı cepheler ile bütünlük kazanan bir görünüme kavuşacak.

Proje hakkında açıklamada bulunan Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, “Projemizde cephe yenilemesini sadece görsel nitelikte sınırlandırmadık, karakter ve yapısal sorunları da çözdük. Bina mantolamalarını sıfırdan yeniden yapacağız. Projemiz, bölgenin ve şehrin gelişimine, değerine katkı sağlayacak. Ne Liman Projesi Üsküdar Caddesi’nden bağımsız, ne de Kent Meydanı Projesi Üsküdar Caddesi’nden bağımsız olacak. Bu projelerin tamamı birbirine bağlı bir şekilde olacak. Tüm bu yatırımlar Üsküdar Caddesi için, tüm bu yatırımlar Şile’nin en prestijli ekonomik güzergahının sezonunu uzatmak ve daha nitelikli bir turizm ve ticaret yapmak içindir” dedi.

şile

VATANDAŞA MALİYETİ OLMAYACAK…

Proje kapsamında yapılacak cephe boyama, yenileme, mantolama gibi işlemlerin tamamının İBB Belediyesi ve Şile Belediyesi işbirliğiyle yapılacağını ifade eden Tabakoğlu; “Vatandaşlarımıza yük getirmemek adına tüm şartları zorladık. Projemizin büyük kısmının maliyetini Büyükşehir Belediyemiz karşılıyor. Geriye kalan bölümünü de biz üstlenerek, hemşehrilerimize maddi külfet getirmemeye çalıştık. İstanbul’da ya da başka yerlerde buna benzer projelerin maliyetleri vatandaşlar ile paylaşılırken, biz bunu üstleniyoruz” şeklinde konuştu.

Şile

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Düğün Festivali

Sheraton Grand Ataşehir’de Düğün Festivali

Sheraton Grand İstanbul Ataşehir, ilhamını Yin Yang’den aldığı yılın en özel ve en göz alıcı etkinliğine sizleri davet ...