Maltepe Park

Maltepe Park’ta “Yünden Masallar”

Bir şey hem romantik hem nasıl protest olur diye soranlara verilebilecek tek cevap, sanat olacaktır. 2004 yılında Hollanda’da bir sokak grafiti sanatı olarak doğan ve uygulandığı her objeyi ve alanı bambaşka bir şekle ve atmosfere sokan “Yarn Bombing” (Yün Bombalama), sprey boya ya da tebeşir yerine iplikler kullanılarak; ağaçları, bankları, köprüleri, araçları, eşyaları örgü ile giydirme sanatı olarak literatürdeki yerini aldı.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü, Halı-Kilim-Eski Kumaş Desenleri Ana Sanat Dalı öğretim görevlileri ve öğrencileri işbirliğiyle özel olarak hazırlanan, küratörlüğü Öğretim Görevlisi Derya Tecimer tarafından yürütülen “Yünden Masallar” projesi ise, dünyada trend olan bu sanatın bir uygulaması olarak, 19 Şubat-04 Mart tarihleri arasında Maltepe Park ziyaretçilerine farklı bir ortam sunuyor olacak.

Maltepe Park

GÖRSEL BİR ŞÖLEN…

Etkinlik tarihleri arasında Ece Türkiye Proje Yönetimi tarafından yönetilmekte olan Maltepe Park’a gelen ziyaretçiler; rengarenk yünlerle giydirilmiş kolonlar, içinde her bir objenin örgüyle bezendiği bir sokak ve yünden bir ev konsepti ile karşılaşacaklar. Yünle bezenmiş otomobil, bisiklet, sokak lambası, banklar ve birçok obje, romantik ve masalsı bir ortam sağlayacak. Her biri el emeği olarak tasarlanan motiflerin birleşmesi ve renklerin uyumlu birlikteliğiyle görsel bir şölen yaşatacak olan, öğrencilerden ve kadınlardan oluşan 25 kişilik bir ekibin üç ay gibi kısa bir sürede yaklaşık 3 bin yumak iplik kullanılarak hayata geçirdiği “Yünden Masallar” sergisi, fotoğraf çekmeyi seven Maltepe Park ziyaretçilerinin oldukça ilgisini çekecek.

Yaşama dair her anı ziyaretçileriyle paylaşan ve mutlulukların çoğalmasına yönelik etkinlikleriyle alışveriş deneyimini unutulmaz kılan Maltepe Park, Esenkent metro durağı çıkışında yer alıyor…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

halis-kurtca-cocuk-kultur-merkezi-1-yasinda-1

Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi 1 yaşında

Çocuklar için bir alternatif, sosyal bir mekân olarak tasarlanan Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi (HKÇKM) birinci yaşını kutladı. ...