Mustafa İlker Yücel

Mustafa İlker Yücel: Geleceğe yatırım yapın, Vatan Partisi’ne oy verin!

24 Haziran seçimlerinde hiçbir ittifakta yer almayacağını açıklayan Vatan Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı, partinin kurucusu Doğu Perinçek… Özellikle ekonomi alanında önemli vaatlerde bulunan partinin seçim çalışmalarını, İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Mustafa İlker Yücel haber portalımız için değerlendirdi.

2006 yılında Türkiye Gençlik Birliği’nin kuruluşunda yer alan Mustafa İlker Yücel, aynı zamanda Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevinde bulunuyor. İstanbul 1. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı olan Yücel; “Elimizdeki en büyük silah bilim, yönetmeye talibiz” sloganıyla halka çağrıda bulundu ve ekledi:

“PARTİMİZ SORUNLARI ÇÖZEBİLECEK YETENEKTE VE BİRİKİMDE”

“Süreç analizini olgulara bakarak ve gelişmeleri inceleyerek yapıyoruz. Bunun sonucunda da sorunları 40 yıl önceden görüp, dile getiriyoruz. Partimiz sorunları çözebilecek yetenekte ve birikimde. Daha önce de ülkeyi yönetmiş ve yönetebilecek çok sayıda önemli ismi aday gösterdi. Özellikle benim de aralarında bulunduğum 208 genç isim, üst sıralardan aday gösterildi. AKP’nin 15 yıllık büyük sorunlarla dolu döneminde, Vatan Partili gençler dışında örgütlü ve etkili bir şekilde muhalefet eden kimse olmadı. Adaylarımız alanlarının uzmanı, zor zamanlarda sorumluluk almış, çözüm üretebilen isimler.”

GELECEĞE YATIRIMIN ADRESİ: VATAN PARTİSİ

Vatan Partisi’nin seçim ittifakları dışında kalmasına ilişkin açıklamalarda da bulunan Yücel, düşüncelerini şöyle ifade etti: “Ülkemiz ekonomik krizle karşı karşıya. Kimin ne çözümü var sorusuna iki ittifak grubu da ‘Biz serbest piyasacıyız’ diyorlar. Onların buluştuğu çok ortak nokta var. Vatan Partisi’nin ekonomik programı, Atatürk’ün karma ekonomik modelidir. Yani üretime dayalı; köylüyü, işçiyi ve sanayiciyi öne çıkaran bir model. Sırtımızı tıpkı Atatürk gibi Doğu’ya dayayıp; Çin’le, İran’la ve diğer komşularımızla bölgesel ittifaklar yaparak, ayağa kalkmayı hedefliyoruz. Ayrıca bir diğer önemli nokta da şu ki, bizim gireceğimiz bir ittifakta PKK sözcülerine özgürlük dillendirilemez. Selahattin Demirtaş; ‘PKK sizi tükürüğüyle boğacak’, ‘Sırtımızı Kandil’e dayıyoruz’, ‘Abdullah Öcalan heykelini dikeceğiz’ söylemleriyle terör örgütüne destek vermekten yargılanan bir isimdir. Terör örgütü sözcüsü pozisyonundaki bir kişinin yer alacağı, destekleneceği bir ittifakta yer alamayız. AKP, bir çöküşe gidiyor. Biz Atatürk’ün yaptığı gibi köklü bir sistem değişikliğini öngörüyoruz. Son olarak, vatandaşlarımızı günü kurtarmaya yönelik büyülü sözleri bir kenara bırakarak, geleceğe yatırım yapmaya, yani Vatan Partisi’ne oy vermeye çağırıyorum.”

mustafa ilker yücel

2006 yılında Türkiye Gençlik Birliği’nin kuruluşunda yer alan Mustafa İlker Yücel, aynı zamanda Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevinde bulunuyor. İstanbul 1. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı olan Yücel; “Elimizdeki en büyük silah bilim, yönetmeye talibiz” sloganıyla halka çağrıda bulundu…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ekrem İmamoğlu

Ekrem İmamoğlu Kadıköylülerle Buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediyesi’ni ziyaret etti. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nı tebrik eden ...