Modalıların fendi, otoparkçıyı yendi!..

Modalıların direnişi ilk günlerinde zafer ile sonuçlandı. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Moda Muhtar Meclisi, Caferağa Mahallesi Muhtarı Zeynep Ayman ve sivil toplum örgütlerinin baskısı ile Bostan arsası betonlaşmaktan kurtarılıyor.

“Bostan arazisi Moda’nın tek yeşil alanı! Otopark olmasına, betonlaşmasına izin vermeyiz. Afet anında toplanabileceğimiz tek yerimiz burası” diyen Modalılar, arsa üzerine çadır kurarak nöbet tutmaya başlamışlardı. İmza kampanyası ve aralarında oluşturdukları etkinliklerle seslerini duyuran Modalılar, çabalarının karşılığını aldı.

ARAZİ YENİDEN KADIKÖY BELEDİYESİ’NCE KİRALANABİLECEK…

İçerisinde Caferağa Mahallesi Muhtarı Zeynep Ayman’ın da bulunduğu Moda Muhtar Meclisi’nin Vakıflar İstanbul Bölge Müdürlüğü ile toplantısında arazinin yeniden Kadıköy Belediyesi’ne kiralanabileceği, ancak yıl sonuna kadar sözleşme süresinin dolması gerektiğinin belirtildiği açıklandı.

AYKURT NUHOĞLU, MODALILAR İLE BİRLİKTE HAREKET EDİYOR…

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, arsanın otopark ve betonlaşması sürecine tepki gösteren Modalılara “Yanınızdayım” mesajı vererek, mahalle sakinleri tarafından düzenlenen forumlara katıldı. Nuhoğlu’nun, arsa kiracısının herhangi bir faaliyetine izin vermeyeceği, Modalılar ile birlikte hareket edeceği vurgulandı.

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ TAKDİRLE KARŞILADI…

Aykurt Nuhoğlu’nun arsayı yeşil alan olarak kullanılmasını savunması Mimarlar Odası, Moda Muhtar Meclisi, Caferağa Dayanışması, Kadıköy Kent Dayanışması ve dernek yönetimleri tarafından memnuniyet ile karşılandı.

DOĞAL AFET ALANI TABELASI DİKİLECEK…

Bostan arazisi için düzenlenen forumda, 17 Ağustos depreminin yıldönümünde arsa üzerine “Doğal Afet Alanı” tabelası dikilmesi kararlaştırıldı. Eylem ile birlikte depremde hayatını kaybedenler de anılacak.

MODA MUHTAR MECLİSİ, STK’LARA ÖRNEK OLDU…

Bostan arsası üzerindeki gelişmeler üzerine birçok Moda sakininin tatilini yarıda bırakması, imza kampanyasına destek vermesi ve forumlara katılım göstermesi üzerine kamuoyunda oluşan baskı, ilk günlerde sonucu da beraberinde getirdi. Moda Muhtar Meclisi başta olmak üzere Caferağa Dayanışması ve Kadıköy Kent Dayanışması gibi sivil toplum örgütleri, Kadıköy ve İstanbul genelindeki diğer STK’lar tarafından ilgiyle takip edildi. Kadıköy Life’a açıklamalarda bulunan Moda Muhtar Meclisi, arsa üzerinde sonuç alınana kadar mücadelelerinin devam edeceklerinin altını çizmişlerdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Demokrat Parti

Demokrat Parti Kadıköy’den yeni başkana tebrik

31 Mart yerel seçimleri, beraberinde birçok tartışmayı getirerek gerçekleşti. İstanbul’da seçimin ardından yapılan itirazlar sürerken, Kadıköy başta olmak ...