Mevlüt Uysal, Ataşehirlilerle sokak iftarında buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İBB’nin Ataşehir’de düzenlediği sokak iftarında vatandaşlarla bir araya geldi. Uysal, iftar öncesinde vatandaşlarla sohbet etti ve taleplerini dinledi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan akşam, oruçların açılması ve duaların edilmesiyle devam etti.

İftara katılan vatandaşlara hitap eden Başkan Mevlüt Uysal, Ramazan-ı Şerif’in huzur ve bereket ortamının bütün İslam alemine ve insanlığa yayılmasını dileyerek; “Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin, afiyet olsun. İnşallah burada huzurlu bir şekilde oruçlarımızı açtığımız gibi dua edelim ki, dünyadaki bütün Müslümanlar orucunu huzurlu bir şekilde açabilsin. Ama bilelim ki orada huzurun olması için bizim ülkemizin güçlü olması lazım. Ramazan ayının rahmetine, bereketine, bu şekilde birlik ve beraberliğimize sahip çıkmalıyız ki ülkemiz güçlü olsun. İnşallah, Ramazan orucunu sağlıklı bir şekilde bitiririz, bayrama sevdiklerimizle kavuşuruz” şeklinde konuştu.

Mevlüt Uysal

“HİZMETİN BÜYÜĞÜNÜ İBB YAPIYOR”

İlçede gerçekleştirilmesi planlanan kentsel dönüşüm çalışmalarına da değinen Mevlüt Uysal, İstanbul’un bütün ilçelerinde olduğu gibi Ataşehir’de de hizmetin büyüğünü İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığını söyledi. İstanbul’un farklı bölgelerinde kentsel dönüşüm çalışmaları yürüttüklerini, Ataşehir’de de çalışma yapıldığını ifade eden İBB Başkanı Mevlüt Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“PARA ALMADAN YIKIP YAPACAĞIZ”

“İBB olarak kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verdik. Bundan sonra Büyükşehir Belediyesi olarak kentsel dönüşümde para almadan yıkıp yapacağız. Ayrıca imar artışı vermeyeceğiz. Peki maliyeti nereden karşılayacağız? Herkesten yüzde 20 keseceğiz, yani 100 metrekare dairesi varsa o binayı yıktığımız zaman 80 metrekare vereceğiz. O 20 metrekareleri toplayıp sattığımız zaman, maliyetin yüzde 70’ini karşılayacak. İBB olarak geri kalan yüzde 30 maliyeti de biz karşılayacağız.”

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

AYGAD

AYGAD’dan toplantı öncesi balık partisi

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti (AYGAD), Ekim ayının ikinci yönetim kurulu toplantısını 20 Ekim Cumartesi günü yaptı. Maltepe’de, AYGAD ...