Sancaktepe Mahalle Şenlikleri

Mahalle Şenlikleri tüm coşkusuyla devam ediyor

Sancaktepe Belediyesi tarafından düzenlenen ve 9 Ağustos tarihine kadar sürecek mahalle şenlikleri Sancaktepeli vatandaşların yoğun katılımı altında sürmeye devam ediyor.

27-28 Temmuz tarihleri arasında Abdurrahmangazi ve Eyüp Sultan Mahallelerinde gerçekleşen ve mahalle halkının yoğun katılım gösterdiği şenliklerde yapılan gösterilere izleyicilere keyifli anlar yaşatıyor.

Şenliklerde İllüzyon gösterileri, Hacivat Karagöz orta oyunu,Nasrettin Hoca, Keloğlan,İbiş,jonklör ve Palyaço gösterileri başta çocuklar olmak üzere katılımcılar tarafından büyük ilgiyle izlendi.Çeşitli ikramların yapıldığı şenliklerde sahne gösterilerinim ardından düzenlenen nostaljik açık hava sinemasında vatandaşlar keyifli zaman geçirdi.

Hafta sonu şenliklerinde Abdurrahmangazi mahallesi’nde düzenlenen etkinliğie katılan Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü Mahalle şenlikleri sayesinde Sancaktepe’de Yaz akşamlarının dolu dolu coşku içinde geçeceğini söylerek “Sancaktepe’nin her mahallesine; kültürel, sanatsal ve sportif bir etkinlik götürebilmek için çalışıyoruz. Başlattığımız Mahalle Şenlikleri ile bunun ilk adımlarını attık. Hemşehrilerimizin bu şenliklere yoğun ilgi göstermesi de bizleri sevindiriyor. Sancaktepe’li vatandaşlarımızın bu etkinliğe yoğun katılım gösterip çocuklarımızın sevincine, mutluluğuna ortak olması bizleri ayrıca mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.

Sancaktepe Mahalle Şenlikleri

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Adalar Kültür Derneği Film Gösterimleri

Adalar Kültür Derneği’nde söyleşili Türk filmleri gösterimleri

Adalar Kültür Derneği’nin bahçesinde yıllardır devam eden film gösterimlerinin Türk filmi seçkisi ilk kez bu yıl 13 Ağustos’ta ...