Gizem Gürsel

Kadıköylü Gizem Gürsel’e İtalya’dan ödül

Gizem Gürsel

Kadıköylü sanatçı Gizem Gürsel, 18-20 Mart tarihleri arasında İtalya’nın Forli kentinde düzenlenen Vernice Çağdaş Sanat Fuarı’na katıldı. Sanatçı, fuar kapsamında gerçekleştirilen Euro Art Expo Heykel ve Resim Yarışması’nda ülkemizin adını gururla duyurdu. Halk jürisi tarafından yapılan oylama sonucunda Gizem Gürsel ve İtalyan sanatçı Laura Migotto’nun heykelleri birincilik ödülünü paylaştı.

1978 doğumlu Gizem Gürsel, Galatasaray Lisesi ve Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Seramik bölümünde tamamladı. “Çevre Yolu Sakinleri”, “Tamamen Doluyuz” (Sedef Kermen ile) ve “Kara Düzen” adlı tiyatro oyunlarının kostümleri ile aksesuarlarının tasarım ve uygulamasını yaptı. 2004 yılından bu yana Kadıköy’deki Giz’li Atölye’de çalışmalarını sürdürüyor. Diğer taraftan, üç yıldır NP İstanbul Hastanesi’nde seramik vasıtasıyla ergoterapist olarak çalışıyor. Son dört yıldır da İtalya’da katıldığı sanat fuarlarından başarıyla dönüyor.

gizem-gursel-italyadan-odulle-dondu-kadikoy-life (2)

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Tramola

Özlem Çetinkaya’nın yeni aşk romanı Tramola

Aslında Çok Kolay, Sana Söyleyeceklerim Var Anne ve Biraz Senden Biraz Benden adını taşıyan kitapların yazarı Özlem Çetinkaya’nın ...