Kadıköy’de kara propaganda neden bu kadar kolay!..

Gelişigüzel posterlerin yapıştırıldığı, sprey boyalarla saniyeler içerisinde büyük zararların verildiği Kadıköy sokakları, kırmızı alarm vermeye başladı. Kamu zararcıları, güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğu cadde ve sokaklarda vatandaşların tepkisine rağmen kara propagandasını sürdürüyor.

Kadıköy’de duvarlara “yasadışı” propaganda afişi asmak ve sprey boya ile slogan yazmak, yolda yürümek kadar sıradan bir hal aldı. Dikkat çekmemek için özellikle gece saatlerini seçen “provokatörler”, tarihi dokulara da hunharca zarar vermekten geri kalmıyor.

BİLLBOARDLARI İŞGAL ETTİLER…

Vatandaşlar, Kadıköy’ün özellikle Halitağa Caddesi, Bahariye Caddesi, Altıyol ve Rıhtım gibi kesimlerinde rahatsızlık verecek boyutlara ulaşan afiş ve boya ağırlıklı propagandalar için acil olarak önlem alınmasını istiyor. Kadıköy Life objektiflerine Bahariye’de yansıyan görüntülerde üç kişinin, reklam panoları ve billboardları hedef aldığı görülüyor. Afişleri sıvı tutkal ile billboard camlarına yapıştıran kamu zararcıları, saniyeler içerisinde büyük maddi zararı da beraberinde getiriyor. Cam içine ışıklandırma sistemi ile yerleştirilen reklam afişlerinin üzerini de kapatarak suç işleyen kamu zararcıları, billboardların dış kesimlerinin tutkal ile tahriş olmasına neden oluyor. Saniyeler içerisinde yasadışı afişleri yapıştırmalarının ardından adeta objektiflerimizden kaçarak ara sokaklara dağılan kimliği belirsiz kişilerin meydana getirdiği kirliliğin temizlenmesi ise saatleri alıyor.

CEZALANDIRILSINLAR…

Kadıköylüler, yer yer yapılan afiş temizliğinin çözüm olmadığının altını çiziyor. İlçe genelinde güvenlik önlemlerinin artırılmasını isteyen vatandaşlar; “Sokaklarımızı kirletmek ve kara propagandalara alet etmek neden bu kadar kolay” diyerek, yasadışı propaganda yapan örgüt ve kişilerin eylem esnasında yakalanarak cezalandırılmasını, Kadıköy dokusunun korunmasını istiyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Demokrat Parti

Demokrat Parti Kadıköy’den yeni başkana tebrik

31 Mart yerel seçimleri, beraberinde birçok tartışmayı getirerek gerçekleşti. İstanbul’da seçimin ardından yapılan itirazlar sürerken, Kadıköy başta olmak ...