Kadıköy’de hortum paniği!..

Anadolu Yakası, son yılların en şiddetli fırtınasına teslim oldu; gün ışığı bir anda geceye dönüştü.

Kadıköy Life’ın anı anına takip ettiği panik anlarında, Salı Pazarı olarak bilinen Kuşdili Çayırı’nda meydana gelen hortum yürekleri ağızlara getirdi. Vatandaşlar çığlıklar içinde çevre dükkanlara sığınırken, şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle hayat durma noktasına geldi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, bugün için Kadıköy ve çevresinde şiddetli fırtına uyarısı verilmişti. Sabah saat 06.00 sıralarında beklenen yağışlı hava, gecikmeli de olsa saat 15.00 itibariyle Kadıköy’e ulaştı.

Kuşdili Otoparkı’nda küçük çaplı hortum meydana geldi. Aracına ulaşamayan sürücü paniğe kapılırken, hortumun üzerine geldiğini hissetmesi üzerine çevre esnafına sığındı…

ADALAR ÜZERİNDEN GELDİ, ORTALIĞI BİRBİRİNE KATTI…

Küçük çaplı hortumun paniği büyük oldu. Gökyüzünün aniden kararması ile birlikte esnaflar tentelerini indirdi. İlk anlarda Adalar çevresinde başlayan şiddetli rüzgar, Kuşdili Çayırı’nda aniden küçük bir hortuma dönüştü. Vatandaşlar çevre dükkânlara sığınırken; bir dakikanın üzerinde süren hortum, korku dolu anları da beraberinde getirdi. Bazı işletmelerde küçük çaplı hasar meydana geldi.

BARDAKTAN BOŞALIR GİBİ YAĞDI…

Hortumun ardından gökgürültüsü eşliğinde etkili olan şiddetli sağanak yağış nedeniyle trafik akışı durdu. Gökyüzünün aniden kararması nedeniyle sensörlü sokak lambalarının yanması dikkat çekerken, yaklaşık olarak yarım saat devam sağanak yağış nedeniyle Kadıköylülerin önlem aldığı görüldü. Yağış geçişlerinin yarın akşama kadar yer yer etkili olması bekleniyor. Yetkililer, vatandaşları yıldırım, sel ve hortum gibi doğa olaylarına karşı uyardı.

Rüzgar, vatandaşların sokakta yürüyemeyeceği kadar şiddetliydi…

Fırtınayı hisseden esnaflar, tenteleri indirerek önlem aldı…

Genç bisikletçi, fırtınadan böyle kaçtı…

Kadıköylüler, şiddetli rüzgardan kurtulmak için araçlarına böyle koştu…

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Demokrat Parti

Demokrat Parti Kadıköy’den yeni başkana tebrik

31 Mart yerel seçimleri, beraberinde birçok tartışmayı getirerek gerçekleşti. İstanbul’da seçimin ardından yapılan itirazlar sürerken, Kadıköy başta olmak ...