Aykurt Nuhoğlu

Aykurt Nuhoğlu: Kadıköy’de sakın denize girmeyin!

Kadıköy sahillerinde kırmızı alarm!.. Kurbağalıdere ıslah çalışmaları sırasında kanalizasyon borularının kesilmesi nedeniyle, Marmara Denizi’ne ciddi oranda atık su karıştığı öne sürüldü. Koli basili değerinin 60-300 kat oranında fazla olduğu tespit edildi. Kadıköy sahillerinde özel kulüpler, denize girmeyi yasakladı. Kadıköy Life, sağlığı ciddi oranda tehdit eden gelişmeyle ilgili haftalar önce uyarmıştı.

Bunaltan yaz sıcakları nedeniyle Rıhtım’dan Bostancı’ya kadar Kadıköy sahillerinde denize girenleri görmek mümkün… Ancak başta Moda, Rıhtım ve Fenerbahçe çevreleri olmak üzere Kadıköy kıyılarında tehlike çanları çalmaya devam ediyor. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, CNN Türk’e özel açıklamalarında sorunu televizyon ekranlarına taşıdı.

O GÖRÜNTÜLERİ KADIKÖY LIFE YAYINLADI…

Başta çocuk ve gençler olmak üzere Kadıköy sahillerinin en riskli noktalarında denize girenler, çevre sakinlerinin uyarılarına aldırmadan göz göre göre sağlıklarını riske atmaya devam ediyor. Kadıköy’de Moda, Kalamış, Caddebostan ve Bostancı çevreleri, en çok denize giren semtler olarak gözlemleniyor. Kadıköy Life’ın fotoğraflarında, koli basili mikrobundan oldukça olumsuz etkilenebilecek küçük yaşta çocuklar da dikkat çekiyor.

UYARI TABELALARI EKSİK…

Kadıköy kıyılarında uzun yıllardır kirlilik oranının bir hayli yüksek olduğu biliniyor, ancak uyarı tabelalarının yetersiz olması ve bazı noktalarda tabela bulunmaması, önemli bir eksiklik olarak değerlendiriliyor.

KADIKÖY’DE YÜZME TESİSLERİ İHTİYACI…

Anadolu Yakası’nın prestij merkezi Kadıköy’de, tüm İstanbul ile birlikte kirlilik oranlarının oldukça yüksek olmasına rağmen halkın kullanımına açık havuz ve tesislerin bulunmaması, önemli bir eksiklik olarak dikkat çekiyor.

Moda, Rıhtım ve Fenerbahçe çevreleri olmak üzere Kadıköy kıyılarında tehlike çanları çalmaya devam ediyor. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, CNN Türk’e özel açıklamalarında sorunu televizyon ekranlarına taşıdı…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Demokrat Parti

Demokrat Parti Kadıköy’den yeni başkana tebrik

31 Mart yerel seçimleri, beraberinde birçok tartışmayı getirerek gerçekleşti. İstanbul’da seçimin ardından yapılan itirazlar sürerken, Kadıköy başta olmak ...