Kadıköy Belediyesi

Kadıköy Belediyesi’ne Sağlıklı Şehir Planlaması Ödülü

Kadıköy Belediyesi, bu yıl Eğitim Mahallesi’nde hizmete giren “Kemal Sunal Parkı ve Ekolojik Yaşam Merkezi” projesi ile Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin düzenlediği ‘2018 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri’ yarışmasında ödüle layık görüldü. Ödüller, Ekim ayında yapılacak törende sahiplerine verilecek.

32 BELEDİYE, 91 PROJE İLE BAŞVURDU…

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin düzenlediği, 32 üye belediyenin 91 projeyle başvurduğu ‘2018 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri’ yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. Bu yıl onuncusu düzenlenen yarışmada Kadıköy Belediyesi, ‘Kemal Sunal Parkı ve Ekolojik Yaşam Merkezi’ projesi ile ‘Sağlıklı Şehir Planlaması’ kategorisinde ödül aldı. Kemal Sunal Parkı ve Ekolojik Yaşam Merkezi’nde başta çocuklar olmak üzere her yaştan insanın katılabileceği, eğitim ve atölyelerin olduğu bir Kompost Eğitim Merkezi de yer alıyor.

BİYO-İKLİM ODAKLI ÖZEL BİR MERKEZ…

Kompost Eğitim Merkezi binası, ekolojik bilinç kazandırmaya katkıda bulunmak amacıyla 40 kişinin gönüllü çalışmasıyla yapılan, solucanla kompost eğitimlerine uygun şekilde ekolojiyi gözeten, sürdürülebilirliğin sağlandığı, biyo-iklim odaklı tasarım ilkeleri doğrultusunda tasarlanmış bir merkez. Bu nedenle bina yapımında doğal, sağlıklı, ısı performansı ve enerji verimliliği yüksek, depreme ve yangına dayanıklı, ekolojik ayak izi düşük olması nedeniyle saman balyası tercih edildi ve doğal sıva kullanıldı.

Kadıköy Belediyesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Plak Günleri

Kadıköy’de Plak Günleri

Kadıköy Belediyesi’nin üçüncü kez düzenlediği Kadıköy Plak Günleri’nde plaklar, bu yıl Türk müziğinin en önemli seslerinden biri olan ...