Kadıköy Belediyesi 28 yaşında…

1

Kadıköy Belediyesi, kuruluşunun 28’inci yılını kutluyor. İlk kez 1984 yılında, Turgut Özal iktidarındaki Anavatan Partisi tarafından düzenlenen kanun ile “İlçe Belediyesi” ünvanını kazanan Kadıköy, o yıl ilk belediye başkanını da çıkardı. Aradan geçen 28 yıl içinde, Kadıköy’de çok şey değişti. Bunu en iyi anlamak için, ya geçmişe bir yolculuk yapmak ya da Kadıköy Belediyesi arşivlerine bir göz atmak yeterli olacaktır.

Yavız Bingöl Konseri ile kutlama…

Kadıköy Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da kutlama etkinlikleri için Caddebostan Kültür Merkezi’ni seçti. CKM salonunda bir davet veren Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, konuklarla tek tek ilgilenerek hatıra fotoğrafı çektirdi. Davet sonrası Yavuz Bingöl Konseri için tiyatro salonuna geçen konuklara, Kadıköy Belediyesi’nin 28 yıllık öyküsü barkavizyon gösterisi ile anlatıldı.

Burada bir konuşma yapan Selami Öztürk; “Kadıköy’ün Belediye Başkanlığı’nın idari yapısı kimliğiyle 28 yıla ulaşmış olmasından ve bu sürecin her aşamasında, Meclis Üyeliği’nden başlayarak, Başkan Yardımcısı, Başkan Vekili ve Belediye Başkanı olarak bulunmuş olmaktan çok mutlu olduğumu belirtmek isterim” dedi.

2

Osman Hızlan ve Cengiz Özyalçın’a teşekkür…

Selami Öztürk, sözlerine şöyle devam etti: “Burada bir büyük teşekkürüm daha var ki, o da Kadıköy’ün seçimle işbaşına gelen ilk belediye başkanı Osman Hızlan ve ardından kendisinden çok şey öğrendiğim Dr. Cengiz Özyalçın’ı saygıyla anıyor, Kadıköy’e verdikleri hizmetler için kendilerine teşekür ediyorum.”

Kadıköy, bir Avrupa kentidir…

Kadıköy’de özellikle son 7 yıl içinde çok önemli hizmetler verildiğine değinen Öztürk; “Birçok konuda Avrupa Birliği ülkelerinden ilerideyiz. Tam 80 bin çocuğumuza diş taraması ve tedavisi işlemi gerçekleştirdik. Oluşturduğumuz Çocuk Sanat Merkezleri ile çocuklarımızın geleceğini aydınlatma çabamız büyük ilgi görüyor” dedi.

hakki kosar

Kadıköy Belediyesi’nin 28’inci kuruluş yıldönümüne, 1984-2012 dönemi arasında görev yapan Belediye Meclis Üyeleri de davetliydi. Bu üyelerden biri olan Hakkı Koşar; “Kadıköylü olmaktan öylesine gurur duyuyorum ki, bunu her fırsatta ailem ve dostlarımla paylaşıyorum” dedi. Hakkı Koşar, Seyhan Köylü, Melek Koşar, Levent Koşar, Ahmet Öztürk ve Mualla Öztürk…

omur goksel

Ömür Göksel, Hülya Göksel, Handan Benice, Suat Güler ve Fuat Benice…

3

4

5

6

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Osman Erbil

Osman Erbil’den Konut-İş Sendikası’na ziyaret

Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, çalışanların temsilcileriyle görüşmelere devam ediyor. Erbil, Konut-İş Sendikası Genel Başkanı ...