İnal Aydınoğlu’ndan Soma’ya “Karşılıksız” destek…

Adı Kadıköy ile adeta bütünleşmiş bir isim olan İnal Aydınoğlu’nun “Soma’ya Destek İçin İmza Günü”, Büyük Kulüp’te gerçekleşti. Kadıköylü yazarın felaketzedelere yardım girişimine, dostları ve takipçileri de destek verdi.

“Özgür Yaşam Üzerine” ve “Karşılıksız” eserleri ile 8. ve 9. kitaplarının imza gününde yine adından söz ettiren İnal Aydınoğlu; “Soma için tek vücuduz” diyerek, imza gününe katılım gösteren davetli ve kitapseverlere teşekkür etti. Kara Kuvvetleri Eski Komutanı Aytaç Yalman, Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal ve Büyük Kulüp üyelerinin de katılım gösterdiği etkinlikten elde edilen bağışlar, madenci ailelerin yaralarının sarılmasına katkı sağlayacak.

İNAL AYDINOĞLU HAKKINDA…

18 Ekim 1941’de Gaziantep’te doğdu. Çalışarak okuma zorunda olduğu için eğitimini yarım gün olan Gaziantep Ticaret Orta ve Gaziantep Ticaret Lisesi’nde yaptı. 1964 yılında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden mezun oldu. 1972 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nde öğrenci olan Tülay Hanım ile dünyaevine giren Aydınoğlu, Yüksek Mimar olan eşi ile 20 yıl birlikte çalıştı.

Kadıköy’de gayrimenkul üzerine aile şirketlerini yöneten İnal Aydınoğlu,1961 yılında üniversitede okurken ticarete başlayarak, uzun yıllar gayrimenkul ticareti ve inşaat faaliyetleriyle de uğraşmıştır. “Hayat, ‘toplama’ ve ‘dağıtma’ dönemleri olarak ikiye ayrılır” diyen sempatik yazar, maddi ve manevi olanaklarını toplum ile paylaşmaya devam ediyor.

Kara Kuvvetleri Eski Komutanı Aytaç Yalman, Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal, Yüksek Mimar Kemal Küçükcan, Elektrik Mühendisi İsmail Dikerler, Prof. Dr. Ali İffet Aktan, Büyük Kulüp Arama Kurtarma Başkanı Erkut Doyran ve Sinema Oyuncusu Yakup Koncu…

Ünlü yazarın oğlu Can Aydınoğlu, özel günde davetliler ile yakından ilgilendi…

Etkinlikten elde edilen bağışlar, madenci ailelerin yaralarının sarılmasına katkı sağlayacak…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kapının Ardındaki Ben - Güneş Altunkaş

Kapının Ardındaki Ben emin adımlarla ilerliyor

Güneş Altunkaş’ın ilk kitabı Kapının Ardındaki Ben okuyucudan gördüğü büyük ilgi ile yoluna devam ediyor. Kitabın devamı niteliğindeki ...