Türk Kızılayı

İBB’den Türk Kızılayı’na destek

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne Kızılay’ın kan bağışı kampanyası ve faaliyetleriyle ilgili bilgi verdi. İBB Meclisi de Saraçhane Belediye Sarayı’nda açılan Kızılay standında kan vererek kampanyaya destek oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısının 4. birleşimi, Meclis 2. Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ’ın başkanlığında Saraçhane Belediye Sarayı’nda gerçekleştirildi. Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, Meclis üyelerine Kızılay’ın kan bağışı kampanyası ve faaliyetleriyle ilgili bilgi veren bir konuşma yaptı. Kızılay’ın 149 yıllık tarihinde uluslararası alanda deprem, göç, afet ve savaş dönemlerinde yaptığı çalışmaları aktaran Kınık, o yıllardan bu yana Türk Kızılayı’nın yurt içi ve yurt dışında çalışmalara devam ettiğini söyledi.

Türk Kızılayı

TÜRKİYE, 3 MİLYON SIĞINMACIYA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR…

Suriye’ye yapılan yardım çalışmalara değinen Kerem Kınık, Türkiye’nin 3 milyon sığınmacıya 6 yıldır ev sahipliği yaptığını hatırlatarak, Suriye’ye bugüne kadar 33 bin insani yardım tırı gönderdiklerini, hükümetin de ayrıca yaptığı çalışmalar olduğunu söyledi. Türk Kızılayı’nın 2017 bütçesinin yüzde 70 artışla 3 milyar 300 milyon liraya çıktığını dile getiren Kınık, kan bağışı kampanyasıyla ilgili de şu bilgileri verdi:

Türk Kızılayı

TARİHİNİN EN YÜKSEK KAN BAĞIŞINI ALDI…

“Hepinizin bir hastası olmuştur ve kana ihtiyaç duymuştur. 2005 yılında 300 bin ünite kan bağışı varken, bugün 2.5 milyon ünite kan güvenli bir şekilde toplanabiliyor. Bu ağır kış şartları dönemlerinde ise kan bağışlarımız azaldı, kırmızı alarm verdik. Ertesi gün de milletimiz kampanyaya o kadar sahiplendi ki 4 Ocak’ta Kızılay, tarihinin en yüksek kan bağışını aldı. Bir günde 13 bin 241 ünite kan bağışı aldık. Toplumun tüm kesimleri kampanyamıza destek veriyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Türk Kızılayı’nın köklü ve eskilere dayanan işbirliği imkanları ve geçmişi var. İBB, tıpkı sivil toplum kuruluşları gibi nerede bir afet ve sıkıntı varsa, o sahalarda yer alıyor. Sizi tebrik ediyorum. Kan bağışı kampanyamıza verdiğiniz destekten dolayı da teşekkür ediyorum.”

ÜLKEMİZ İÇİN KAN VERİYORUZ…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkanvekili Temel Başalan da Ak Parti Grubu olarak, Kızılay’a destek vermek için Saraçhane Belediye Sarayı’nda meclis üyeleri ve personele yönelik kan bağışı kampanyası başlattıklarını belirterek; “Kızılay’ımızın ‘Ülkemiz için kan veriyoruz’ kampanyalarını başlatmasından dolayı teşekkürlerimi ifade ediyorum. İBB Meclisi olarak Kızılay’a destek olarak başlattığımız kan bağışı kampanyasına tüm meclis üyesi kardeşlerimize katılım sağlamalarını istiyoruz” dedi.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne Kızılay’ın kan bağışı kampanyası ve faaliyetleriyle ilgili bilgi verdi. İBB Meclisi de Saraçhane Belediye Sarayı’nda açılan Kızılay standında kan vererek kampanyaya destek oldu…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Belediye

Dernekler Kartal Belediye Başkanını Ziyaret Etti

Kartal’da faaliyet gösteren hemşehri dernekleri, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i ziyaret ederek Belediye Başkanlığı görevinde başarılar diledi. Başkan ...