“Gözetleme Kulesi”, Maltepeli sinemaseverlerle buluştu…

Maltepe Belediyesi’nin Ocak ayındaki kültür-sanat etkinlikleri kapsamında yurt içinde ve yurt dışında katıldığı festivallerde birçok ödül kazanan “Gözetleme Kulesi” filmi, Maltepeli sinemaseverlerle buluştu.

Türkiye, Almanya ve Fransa ortak yapımı olan ve 2012’de vizyona giren “Gözetleme Kulesi” filminin, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gösterimi yapıldı. Film gösteriminden sonra Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Yıldız’ın moderatörlüğünde, filmin yapımcısı Tolga Esmer ve başrol oyuncusu Nilay Erdönmez ile söyleşi yapıldı.

“ROLA HAZIRLANIRKEN BÜYÜK BİR HEYECAN DUYDUM”…

Tolga Esmer, filmin gerçek bir gözetleme kulesinde, Kastamonu’daki Dipsiz Göl’de çekildiğini belirterek; “Hikayenizi görsel olarak öğelerle, sembollerle anlatmanız lazım. Gözetleme Kulesi, hem görsel iki insanın birbirini çağrıştırması açısından, hem de son derece izole edilen bir yer. Gerçek hayattan kaçmak isteyip sığınacağı bir yer, aynı zamanda her şeyi gözetleyecek bir konumda” dedi. Filmde canlandırdığı karakterle pek çok ödül kazanan başrol oyuncusu Nilay Erdönmez ise; “Yönetmen, Seher karakterini güçlü ve gerçek bir yerden anlatıyor. Yaşadığı hikayenin ağırlığı altında durabilen kadını görebilmemiz her zaman karşılaşacağınız, görebildiğimiz bir şey değil. Bu role hazırlanırken büyük bir heyecan ve merak duydum” diye konuştu.

FİLMİN KONUSU…

Çekimleri Kastamonu’nun Tosya, Şenpazar ve Cide ilçelerinde gerçekleştirilen filmde, ıssız ve ormanın tepesindeki bir yangın gözetleme kulesinde bekçilik yapan Nihat (Olgun Şimşek) ve Tosya’da otoyol kenarında küçük bir otogara sığınan Seher’in (Nilay Erdönmez) hikayeleri anlatılıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepe Yaz Okulu

Maltepe Yaz Okulu’nda çocuklar eğlenerek öğreniyor

Maltepe yaz okulu Maltepeli çocukları ağırlıyor. Maltepe Belediyesi’nin 1 Temmuz-9 Ağustos tarihlerin arasında, 6 haftalık tek kur şeklinde, ...