Taşdelen

Gerçek su lezzeti, Taşdelen Premium’la cam şişede!

Kuruluşu 1582 yılına dayanan, dünyanın en iyi suları arasında seçilen ve layık görüldüğü ödüllerle kalitesini tescilleyen Vakıf Taşdelen Su, cam şişesiyle sağlıklı ve güvenli bir seçenek sunan Taşdelen Premium’u tüketicinin beğenisine sundu.

Vakıf Taşdelen Su Genel Müdürü Burhan Alev’in katılımı, Türkiye’nin ilk su sömeliyeri Alican Akdemir’in su tadımı ve ünlü diyetisyen Taylan Kümeli’nin suyun insan sağlığı üzerindekileri etkilerine ilişkin sohbetlerinin yer aldığı basın toplantısında tanıtımı gerçekleştirilen Taşdelen Premium, şık ve sağlıklı cam şişesiyle tüketicilerle buluşuyor. Sağlıklı ve hijyenik olduğu kadar suyun lezzetini de koruyacak olan Taşdelen Premium, özel tasarım şişelerde 330 ml ve 750 ml seçeneklerinde; seçkin restoranlarda ve marketlerde tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

Vakıf Taşdelen Su Genel Müdürü Burhan Alev

BURHAN ALEV: AMBALAJLI SU SEKTÖRÜ HIZLA GELİŞİYOR…

Suyu cam damacana ile daha sağlıklı bir şekilde tüketiciyle buluşturan ilk markalardan biri olan Vakıf Taşdelen Su’yun, cam borulu pompasıyla da güçlendirdiği bu girişimi hızlı tüketim segmentinde cam şişeleme ile pekiştirdiğini ifade eden Vakıf Taşdelen Su Genel Müdürü Burhan Alev, konuşmasında şunları ifade etti: “Türkiye’deki ambalajlı su sektörüne baktığımız zaman SUDER verilerine göre, 2017 yılı sonunda Türkiye’de su pazarı hacmi yaklaşık 11,7 milyar litreye, sektördeki toplam ciro ise 5,7 milyar TL’ye ulaşmıştır. Bunun dışında, damacana ve pet su tüketimi birlikte ele alındığında yine 2011’de kişi başı toplam su tüketimi 133 litre iken, 2017’de kişi başına su tüketiminin 149 litreye yükseldiğini görüyoruz. Dolayısıyla bilinçli ve sağlıklı yaşam düzeyi arttıkça, ambalajlı su tüketiminin de yıldan yıla arttığını gözlemlemekteyiz. Bizler de Vakıf Taşdelen Su markamız ile 2017 yılında iyi bir satış performansı gösterdik. Özellikle en lokomotif ürünümüz olan cam damacanada bir önceki yıla göre satış adetlerimizde yüzde 25’lik bir büyüme olmuştur ki, bu da pazarın daha ne kadar gelişme evresinde olduğunu ve işimizi de ne kadar düzgün yaptığımızın en somut göstergesidir.”

su sömeliyeri Alican Akdemir

ALİCAN AKDEMİR: VAKIF TAŞDELEN SU, MİNERAL YAPISI VE YUMUŞAKLIĞIYLA DİKKAT ÇEKİYOR…

Türkiye’nin ilk su sömeliyeri olan ve aldığı eğitimlerle ideal suyun tüm özelliklerini analiz eden Alican Akdemir; “Suyun mineral yapısı ve içindeki çözünmüş katı miktarı, tadını etkileyen en önemli unsurdur. Geri dönüşüm, iklim değişikliği ve çevresel farkındalıkların gelişimi, en önemlisi sağlığımız için cam şişe su kullanımına özen göstermemiz gerekli. Vakıf Taşdelen Su, mineral yapısı ve yumuşaklığı sayesinde gastronomi sektöründe, yiyecek-içecek eşleşmelerinde ve özelikle Türk kahvesi yapımında oldukça iyi sonuçlar vermektedir” diyerek, suyun içeriğinin damak tadına etkilerini ifade etti.

diyetisyen Taylan Kümeli

TAYLAN KÜMELİ: ORTALAMA HER SAAT İÇİN BİR BARDAK SU İÇİLMELİ…

Suyun insan sağlığı üzerindeki etkilerine değinen ünlü diyetisyen ve sağlıklı yaşam uzmanı Taylan Kümeli ise, yaşamsal faaliyetlerin sürdürülebilmesi için vücuttan kaybedilen suyun gün içinde mutlaka alınması gerektiğini vurguladı. “Su içmek için susuzluk hissini beklemek büyük bir yanılgıdır. Çünkü insan beyni, vücutta su eksikliği yaşandığını yeterli ölçüde algılayamaz. Bu nedenle ortalama her saat için bir bardak su içilmesi önemlidir” diyen Kümeli, suyun yaşamsal öneminin altını çizdi.

ÜSTÜN LEZZET ÖDÜLLÜ KAYNAK SUYU…

1582 yıllında kurulan ve Taşdelen Ormanları içerisinde yer alan 800 bin metrelik kaynak arazisinde 220 metre derinlikten, diğer çoğu su firmasından farklı olarak doğal yollarla kendiliğinden yeryüzüne çıkan kaynak suyu Vakıf Taşdelen Su, Üstün Lezzet Ödülü’ne layık görülen kalitesiyle yeni ürünlerini tüketiciyle buluşturmaya devam ediyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Açıkhava Sinema

Ataşehir’de açıkhava sinema keyfi

Ataşehir’de açıkhava sinema keyfi 19 Temmuz’da başlıyor. Ataşehir Belediyesi’nin düzenlediği yaz etkinliklerinde parklarda açık hava sinema gösterimleri yapılacak. ...