“Fikirtepeli” derken bir daha düşün!..

Bir dönem uyuşturucu ve toplumsal olaylar ile sıkça anılan Fikirtepe’de yeni nesil bilinçlendi. Günümüzün kabusu haline gelen bonzainin ardı ardına hayatları karartmasına sert tepki gösteren Fikirtepe gençliği sokağa döküldü.

Sivil toplum örgütleri tarafından düzenlenen yürüyüşte Fikirtepe Gençlik Grubu, “Bonzaiye Hayır” mesajı verdi. Ellerinde dövizler ile slogan atan gruba, Kadıköylüler alkışlarla destek verdi.

“BONZAİ ÖLDÜRÜR” MESAJI…

Fikirtepeliler, dövizlerinde ve sloganlarla “Bonzai öldürür, hevesle başlar ölümle biter! Uyuşturucu kimyasal bir silahtır ve aileyi parçalayan düşmandır” şeklinde uyarıda bulundu. Yürüyüşe yediden yetmişe destek verilmesi dikkat çekti.

FİKİRTEPE’DE DEĞİŞİM RÜZGARLARI…

Kentsel dönüşümün başladığı Fikirtepe’de son yıllarda toplumsal algı da iyiden iyiye değişti. Bir zamanlar korku senaryolarının yazıldığı, “Sokaklarına girilemez” denilen Fikirtepe’de günümüzün mahalle sakinleri, bonzai ve uyuşturucu çetelerine karşı başkaldırmaya başladı.

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Plak Günleri

Kadıköy’de Plak Günleri

Kadıköy Belediyesi’nin üçüncü kez düzenlediği Kadıköy Plak Günleri’nde plaklar, bu yıl Türk müziğinin en önemli seslerinden biri olan ...