“Fikirtepeli” derken bir daha düşün!..

Bir dönem uyuşturucu ve toplumsal olaylar ile sıkça anılan Fikirtepe’de yeni nesil bilinçlendi. Günümüzün kabusu haline gelen bonzainin ardı ardına hayatları karartmasına sert tepki gösteren Fikirtepe gençliği sokağa döküldü.

Sivil toplum örgütleri tarafından düzenlenen yürüyüşte Fikirtepe Gençlik Grubu, “Bonzaiye Hayır” mesajı verdi. Ellerinde dövizler ile slogan atan gruba, Kadıköylüler alkışlarla destek verdi.

“BONZAİ ÖLDÜRÜR” MESAJI…

Fikirtepeliler, dövizlerinde ve sloganlarla “Bonzai öldürür, hevesle başlar ölümle biter! Uyuşturucu kimyasal bir silahtır ve aileyi parçalayan düşmandır” şeklinde uyarıda bulundu. Yürüyüşe yediden yetmişe destek verilmesi dikkat çekti.

FİKİRTEPE’DE DEĞİŞİM RÜZGARLARI…

Kentsel dönüşümün başladığı Fikirtepe’de son yıllarda toplumsal algı da iyiden iyiye değişti. Bir zamanlar korku senaryolarının yazıldığı, “Sokaklarına girilemez” denilen Fikirtepe’de günümüzün mahalle sakinleri, bonzai ve uyuşturucu çetelerine karşı başkaldırmaya başladı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Demokrat Parti

Demokrat Parti Kadıköy’den yeni başkana tebrik

31 Mart yerel seçimleri, beraberinde birçok tartışmayı getirerek gerçekleşti. İstanbul’da seçimin ardından yapılan itirazlar sürerken, Kadıköy başta olmak ...