Doğuş Üniversitesi’nde “Şapka Tasarımı Yarışması”

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi tarafından düzenlenen “Şapka Tasarımı Yarışması”, büyük bir ilgi ile izlendi. 39 tasarımın yer aldığı Tasarım Yarışması ve dans grubu öğrencileri tarafından hazırlanan gösterim, bir yeni yıl armağanı olarak izleyiciler tarafından hayranlıkla izlendi.

Birbirinden yaratıcı ve değişik konseptlerde hazırlanan fantastik şapkaların çıkış noktası, katılımcı öğrenciler tarafından açıklanarak yarışma başlatıldı.  Gösterimin ilginç tarafı, öğrencilerin hazırladıkları şapkaları bizzat giyerek izleyenlere sunmaları idi.

Prof. Dr. Talha Dinibütün, Prof. Dr. Ataç Soysal, Prof. Dr. Mahir Hasansoy, Prof. Dr. Dilek Doltaş, Prof. Dr. Hasan Fehim Üçışık, Prof. Dr. Ahmet Ceranoğlu, Prof. Nazan Erkmen, Prof. Meriç Hızal, Prof. Üzlifat Özgümüş, Prof. Dr. Ahmet Kurtoğlu, Prof. İsmet Ağaryılmaz, Yrd. Doç. Sadık Altınok ve Yrd. Doç Eser Tezer tarafından oluşan jüri üyeleri, birbirinden ilginç tasarımlar arasında seçim yapmakta zorlandılar.

Yarışma sonucunda Birinciliği İç Mimarlık Bölümü öğrencisi Ayşegül Koparan, İkincilik derecesini Resim Bölümü öğrencisi Sevgi Seven aldılar.

Dereceye giren öğrencilere belgeleri ile birlikte para ödülleri sunuldu. Büyük ilgi gören şapka tasarımları, 14-30 Ocak 2013 tarihleri arasında Doğuş Üniversitesi Acıbadem Kampüsü H Blok’ta açılacak sergi ile üniversite camiasına ve topluma  tanıtılacak.

Birincilik Ödülü’nün sahibi, İç Mimarlık Bölümü öğrencisi Ayşegül Koparan oldu…

Hakkında Nihan Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Mor salkımlı Üsküdar resim sergisi

Üsküdarlı sanatçılarımızdan Eda Mordeniz’in Mor Salkımlı Üsküdar resim sergisi Bağlarbaşı’nda Nev Galeri’de açıldı. ESERLER SATIN ALINABİLECEK Sanatçının gerek ...