Concord İstanbul için düğmeye basılıyor…

Fikirtepe’de kentsel dönüşüm çalışmalarını sürdüren prestijli firmalar arasında gösterilen Teknik Yapı’nın yıldız projesi “Concord İstanbul”a bir adım daha yaklaşıldı. Teknik Yapı, tapusunu teslim aldı. Ada bazında sorunların önemli ölçüde çözüme kavuşmasının ardından kentsel dönüşümün önü açıldı.

KADIKÖY’E PRESTİJ KATACAK…

Condord İstanbul projesinde 6 blok içerisinde studio, 1+1, 2+1 ve 3+1 olmak üzere 1.752 rezidans dairesi bulunuyor. Dev projenin ilk etabında 3 blok inşa edilecek.

YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR…

Concord İstanbul’un ilk etabını oluşturan 622 rezidansın yüzde 52’si, yoğun talep sonucunda ilk 10 gün içerisinde satılmıştı. Projenin İstanbul’un Anadolu Yakası ve Kadıköy’ün merkezinde olması ile birlikte home-ofis ve rezidans özelliği taşıması, yatırımcıların ve yaşam amacıyla talepte bulunanların en önemli tercihi oldu. Teknik Yapı’ya güvenen ve uzun yıllardır firmanın müşterisi olan yatırımcıların öneri ve teşviği de, başarının yakalanmasını öne çeken etkenler arasında yer aldı.

AVANTAJLI YATIRIM…

Geçtiğimiz süreçte Kadıköy Life Dergisi’ne özel açıklamalarında projenin konumuna dikkat çeken Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, şunları ifade etmişti: “Türkiye’nin ilk kentsel dönüşüm projesi olduğu için, projemize İstanbul dışından gelenler bile oldu. Bağdat Caddesi’nde oturup, 10 yıl sonrasına yatırım yapanlar var. Önümüzdeki yıllarda Anadolu Yakası’nın ticaret merkezi olacağını düşünen ve home-ofis ihtiyacını şimdiden karşılamak isteyen kurumsal firmalar da daire sahibi olanlar arasında yer aldı.

Concord İstanbul’un Anadolu Yakası’nın gözde lokasyonu Kadıköy’de yükseldiğine değinen Durbakayım, şu avantajların altını önemle vurguladı:

– E5 Karayolu’na paralel ve E5’e direkt çıkış yapılacağına yönelik planlamalar var.
– İki metro durağı arasındaki mesafe yaya olarak 5 dakika.
– 1. ve 2. köprü bağlantılarına ulaşım araçla 15-20 dakika.
– Hem denize hem de İstanbul’un en işlek ve merkezi noktalarından Bağdat Caddesi’ne komşu.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Belediyesi

Kadıköy Belediyesi’ne Sağlıklı Şehir Planlaması Ödülü

Kadıköy Belediyesi, bu yıl Eğitim Mahallesi’nde hizmete giren “Kemal Sunal Parkı ve Ekolojik Yaşam Merkezi” projesi ile Türkiye ...