Çocuk Operası ve Yalvaç Ural’a Onur Ödülü bir arada…

2

Doğuş Üniversitesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çok anlamlı bir program gerçekleştirecek.

Projesi, üniversitenin Sanat Yönetmeni Niyazi Ölmez’e, metni ise Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümü 4. sınıf öğrencisi Ceren Kurtay’a ait “Oyuncakların Müzik Keşfi” isimli tek perdelik çocuk operası, ilk kez sahnelenecek. Halka açık yapılacak gösterimin sonunda, usta yazar Yalvaç Ural’a “Doğuş Üniversitesi Onur Ödülü” verilecek.

“Oyuncakların Müzik Keşfi”; Kırmızı Başlıklı Kız’dan Hansel ile Gratel’e, Pinokyo’dan Pembe Panter’e kadar hem çocukların, hem de büyüklerin sevdiği kahramanları aynı sahnede buluşturuyor. İzleyenlerin masal dünyasında unutulmaz bir yolculuğa çıkacağı oyunda, masallarla özdeş birçok müzik eserinin yeniden düzenlemesi de yapıldı. Çocuklara operayı sevdirmek, çağdaş sanat kültürünü aşılamak amacıyla gerçekleştirilen projede; anlatıcıdan müzisyene, oyunculardan solistlere kadar herkes Doğuş Üniversitesi Gelişim Orkestra ve Korosu’nun üyesi…

Kozyatağı Kültür Merkezi’nde…

Gerçekleştirilecek bu özel etkinlikte, anlamlı bir de ödül töreni düzenlenecek. Çocuklara okuma sevgisini aşılamak, çağdaş bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için yıllardır çok değerli çalışmalar yürüten ve bu sayede Türkiye’nin geleceğine katkı sağlayan yazar Yalvaç Ural, “Doğuş Üniversitesi Onur Ödülü” alacak. Ural’a ödülünü, Doğuş Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Doğu Gözaçan ile Rektör Prof. Dr. Elif Çepni takdim edecek.

Etkinlik, 23 Nisan Pazartesi akşamı saat 19.00’da, Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Katılımın ücretsiz olduğu etkinlik için biletler, Kozyatağı Kültür Merkezi’nden temin edilebiliyor.

1

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

holokost-ile-yuzyuze-sergisi-24-ocak-ta-acilacak

“Holokost ile Yüzyüze” sergisi, 24 Ocak’ta açılacak

Yusuf Tolga Ünker‘in siyah-beyaz Holokost fotoğraflarını renklendirerek hazırladığı “Holokost ile Yüzyüze” sergisi, 24 Ocak’ta 500. Yıl Vakfı Türk ...