chp-iyi-parti-yonetimi-istanbul-il-baskanlari-toplantisi-1

CHP ve İYİ Parti yönetimi, İstanbul İl Başkanlıkları Toplantısı’na katıldı

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu; CHP ve İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen toplantıya katıldı.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu; CHP ve İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen toplantıya katıldı. Kadıköy Evlendirme Dairesi´ndeki toplantıda CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, CHP ve İYİ Parti´nin il yönetimleri ile ilçe başkanları da yer aldı..

Toplantıda konuşan İmamoğlu, “Biz İstanbul ittifakı diye bir kavrama talibiz. İstanbul’da herkesin oyunu istiyoruz. Sadece iki siyasi partinin değil, İstanbul’daki tüm seçmenin oy verdiği ve bu şekilde kazanan bir belediye başkanı olmak istiyorum. Sonrasında da bütün kentlinin yönettiği farklı demokratik ve evrensel kavramlarla bir yönetim anlayışının buluştuğu bir süreci var etmek istiyoruz” dedi.

“İSTANBUL’DA SİYASİ AYRIM YAPMAKSIZIN HERKESİN OYUNA TALİBİZ”          

Konuşmasında İmamoğlu, “Her iki partinin ittifakı elbette çok değerli. İstanbul ittifakının oyuna talibiz, dedik. Evet siyasi bir birliktelik var. Biz biliyoruz ki İstanbul’daki herkesin oyuna talibiz. Dolayısıyla siyasi ayrım yapmaksızın, tüm siyasi partilere oy veren insanların da bize oy verebileceğini, vermeleri gerektiğini anlatabiliyor olmamız lazım” dedi.

“ALINTERİ DÖKMEYEN SÜRECE LİDERLİK YAPAMAZ”

İmamoğlu, “Dünyanın evrensel değerleri üzerinden değerli bir yönetim anlayışını bu ülkede sahip kılmak adına, İstanbul’da da çok değerli bir süreci yeni bir yerel yönetim anlayışını yeni nesil bir yönetim anlayışını vurgulamak adına değerlerinden uzaklaşmayan bir yol haritası ortaya koymak durumundayız. Hedefe giden yolda her şey mübahtır anlayışına karşıyız. Tam tersi bir tavırla ilkelerimize, değerlerimize aykırı düşen hiç bir kavramı sahada paylaşmayacağız. Seçimler kazanılır, kaybedilir ama her iki siyasi parti mensubu arkadaşlarımla temel amacımızın sahada gönülleri kazanmak olduğunun altını çiziyorum. İstanbul’da bu süreçte benden daha çok alın teri döken kimseyi bulamayacaksınız. Hepinizden çok ben çalışacağım. Çünkü iyi biliyorum ki çok çalışmayan, sürece liderlik yapamaz” ifadelerini kullandı.

“10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜZÜ TEBRİK EDERİM”

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’da gerçekleştirdiği konuşmasında öncelikle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle toplantıya katılan kıymetli basın mensuplarının bu özel gününü tebrik ederek; “Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü. Özellikle doğruları söyleyen, yazan, anlatan ve bu nedenle işinden olan, çalışamayan ya da alternatif yollarla mesleğini icra etmeye çabalayan kıymetli gazetecilerimizin günü kutlu olsun” dedi. Konuşmasında;

  • Hukukun üstünlüğü,
  • Tam demokrasi,
  • Özgür basın,
  • Liyakat esaslı yönetim
  • Ve tabii olmazsa olmazımız, Anayasamızın ilk dört maddesi şiarına dikkat çeken Buğra Kavuncu; “ Vazgeçmeyeceğimiz ve bizleri ortak paydada buluşturan değerlerimiz bunlar. Biz, İYİ Parti olarak da bu değerler üzerinde tereddüt yaşamayan, Anayasamızın ilk 4 maddesiyle hiçbir şekilde sorunu olmayan kişi, kurum, kuruluş ve partilerle memleket için bir araya gelmekte, birlikte çalışmakta, fikir alış verişinde bulunmakta ‘Milli Bir Fayda’ görmekteyiz” dedi.
“MEVCUT BELEDİYECİLİK ZİHNİYETİ TAMAMEN DEĞİŞMELİ”

31 Mart seçimlerine doğru Cumhuriyet Halk Partisi ile İstanbul ve ülke genelinde yapılan “Güç Birliğini” çok önemsediklerini ifade eden Kavuncu;

  • Ülke kaynaklarının doğru kullanımı,
  • Adil bir ihale sistemi,
  • Adil gelir dağılımı,
  • İnsanca yaşanabilen, kent kültürü anlayışı ile yönetilen şehirler için, mevcut belediyecilik zihniyetinin tamamen değişmesi gerekliliğine dikkat çekti.
“ÖNCELİĞİMİZ ÜLKEMİZ VE MİLLETİMİZ’DİR!”

Siyaset; “Ülkeye, millete hizmet etmenin en etkili yoludur, bizim tek derdimiz de ülke menfaatidir” diyen Buğra Kavuncu, “Heleki yıllarca ortak değerlerimizi yaralayan bir zihniyetle mücadele ediyorsak, meselelere partizan bir bakışla yaklaşmak ortak aklI kaybettirir! Bu nedenle biz İYİ Parti il ve teşkilatlarımız olarak, bu süreçte Sayın İmamoğlu’nun bizim de adayımız olduğu bilinciyle çalışacağız. Ne gerekiyorsa yapmak konusunda geri durmayız, üzerimize düşenin en iyisini yapmak için gece gündüz çalışırız. Bu konudaki samimiyetimiz açık ve nettir” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pendik-Yalova

Pendik-Yalova Hattında Dev Ramazan Fırsatı

İDO, 1 Mayıs- 30 Mayıs 2019 tarihlerinde geçerli olmak üzere Pendik- Yalova Hattı’nda misafirlerinin yüzünü güldürecek Dev Ramazan ...