Çerkes Kadınları Teavün Cemiyeti’nden “Yılın Anneleri” ödül töreni

1918 yılında Hayriye Melek Hunç başkanlığında, dönemin kültürünü özümsemiş beş Çerkes kadını tarafından İstanbul’da kurulan Çerkes Kadınları Teavün Cemiyeti; 2012 yılında aynı isimle, halen yönetimde olan Günsel Avcı, Emine Sezgin, Ayşe Pişkin ve Didem Baş Bilge tarafından yeniden kurularak, Türkiye’nin kültür zenginliğinde önemli bir yeri olan Çerkes kültürünün yaşatılması ve geleceğe aktarılması çalışmalarına devam ediyor.

Çerkes Kadınları Teavün Cemiyeti, kuruluşunun 100. yılından başlayarak her yıl “kimlik bilinci yüksek ve topluma yararlı evlatlar yetiştirmiş” üç anneyi “Yılın Annesi” ve bir anneyi de “Jüri Özel Ödülü” ile seçerek, cemiyetin kurucusu Hayriye Melek Hunç adı ile ödüllendirmeye karar verdi. Ülke genelinde duyurusu yapılan bu ödüllendirme, 5 kişilik bağımsız bir jüri tarafından değerlendirildi.

“YILIN ANNELERİ” ÖDÜLLENDİRİLDİ…

2018’in “Yılın Anneleri” seçilen Nermiye Tok, Tülay Bir, Mutena J. Demirci ve Remziye Akbay için düzenlenen ödül töreni, 13 Mayıs 2018 Pazar günü Sait Hiçbitmez ve Seyfullah Atçı’nın ev sahipliğinde, ünlü prodüktör Erkan Özerman ve Kafkas Kahramanı Ruslan Guvaşe’nin de konuk olarak hazır bulunduğu MAREV Ataşehir Tesisleri’nde gerçekleşerek, ödüller hak sahiplerine takdim edildi.

Çerkes Kadınları Teavün Cemiyeti

Çerkes Kadınları Teavün Cemiyeti

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Marea Sea Food

Baş döndürücü lezzetlerin adresi; Marea Sea Food

Farkını ancak ziyaret ettiğinizde anlayabileceğiniz lezzet noktaları arasında yer alan Ataşehir Marea Sea Food, sadece muhteşem dekorasyonu ile ...