Cem Karaca

Cem Karaca, Maltepe’de anıldı

2004 yılında kaybettiğimiz değerli sanatçı Cem Karaca, 72. doğum gününde eşi İlkim Karaca ve yol arkadaşlarının katıldığı anma gecesinde, en güzel şarkılarıyla Maltepe’de anıldı. İlkim Karaca, eşi Cem Karaca’nın doğum günü pastasını Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ile birlikte sahnede kesti.

Anadolu Rock müziğinin güçlü sesi Cem Karaca’nın 72. yaş günü, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde kutlandı. “Balıkçı olan, sonra şarkıcıyım, müzikte her zaman tamirci çırağıyım, usta olursa düş adamı derler diyen Cem Karaca’nın 72. yaş gününü, sanatın ve sanatçının ölümsüzlüğüne inandığımız için bugün hep birlikte kutluyoruz” diyen İlkim Karaca, sanatçı ile özdeşleşen şapka şeklindeki pastayı sahnede Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Maltepe Belediyesi Kültür Müdürü Zeynep Hayman, ünlü müzikolog Yalçın Tura’nın eşi Sabahat Tura, balerin Gülen Andak ve ünlü sanatçı Tanju Okan’ın oğlu Tansu Okan ile birlikte kesti.

ALİ KILIÇ: CEM KARACA İLE DOSTLUĞUMUZ 1980’DE BAŞLADI…

Cem Karaca ile yollarının 12 Eylül döneminde gittiği Münih’te kesiştiğini ifade eden Başkan Kılıç; “Karaca ile dostluğumuz 1980’de, Türkiye’nin o puslu yıllarında gitmek zorunda kaldığım Almanya’da başladı. Biz o zaman ‘Ne olacak bu memleketin hali’ diye tartışırken, ‘Artık burada da bir hayatımız var. Buradaki hayatımızı da güzelleştirmeliyiz’ diyerek, pek çok arkadaşımızı müzikle buluşturdu” dedi.

Cem Karaca

SANATÇILAR GEÇİDİ YAŞANDI…

Gönül verdiği Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından Cem Karaca’ya hediye edilen 16 numaralı çubuklu forması da, etkinlik sırasında sahneye asıldı. Adeta sanatçılar geçidinin yaşandığı gecede, Karaca’nın hayatı boyunca birlikte müzik yaptığı pek çok sanatçı dostu da hazır bulundu. Karaca’nın Yol Arkadaşları, Grup Gündoğarken, Kurtalan Ekspres, Retrobüs, Özlem Büyükburç, Ute Büyükburç, Sabahat Tura, Gülen Andak, Tansu Okan, Ilgın Su’nun katıldığı etkinlikte; Bu Son Olsun, Tamirci Çırağı, Resimdeki Gözyaşları gibi milyonların diline pelesenk olan Cem Karaca şarkıları, yüzlerce kişi tarafından hep bir ağızdan söylendi.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepe Belediyesi Çocuk Korosu

Maltepe Belediyesi Çocuk Korosu yeni seslerini arıyor

2016 yılında kurulan, kazandığı başarı ve aldığı ödüllerle kısa süre içerisinde adından sıkça söz ettiren Maltepe Belediyesi Çoksesli ...