Büyük İstanbul Tüneli

Büyük İstanbul Tüneli, yıllık salınımı 115 bin ton azaltacak

İstanbul Boğazı altından geçerek Asya ve Avrupa kıtaları arasında kara ve demir yolu ulaşımı sağlayacak olan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli, yıllık sera gazı salınımını 115 bin ton azaltacak. Toplam 2.023 metre uzunluğunda olan Çanakkale 1915 Köprüsü ise, dünyanın en uzun asma köprüsü olacak.

Dünyadaki değişim ve gelişmelerin yakından takip edilmesi ve uygulamalardan edinilen bilgiler ile dünyanın merakla beklediği 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli ve Çanakkale 1915 Köprüsü gibi projelerin, gelişen teknoloji sayesinde çevreyi özenle koruyan metotlar ve modern güvenlik sistemleri ile alınmış önlemlerle emniyetli bir şekilde inşa edilmesi noktasına gelindi.

SON TEKNOLOJİLER VE MEGA PROJELER BU FUARDA İNCELENECEK…

Bu kapsamda projelerde çalışmak isteyen firmaların bir araya geleceği II. Karayolları Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı organize ediliyor. Sektör liderleri, fuarda bir araya gelerek en son teknolojileri görme ve inceleme olanağı bulacak. Mega projelerin yanı sıra araç takip ve geri dönüşümlü asfalt teknolojileri de fuarda tanıtılacak.

Büyük İstanbul Tüneli

TÜRKİYE, ÖZEL PROJELER İLE KALKINMA HEDEFLERİNE ULAŞACAK…

Globalleşen dünyada tasarım ve imalat süreçlerinin ön plana çıktığını söyleyen MCI Fuarcılık Genel Müdürü Ufuk Tümer, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunlaruı ifade etti: “Güvenli, ekonomik ve verimli projeler yapmak bir zorunluluk haline geldi. Ülkemizin dünyada hızla gelişen konumu göz önünde bulundurulduğunda daha uzun ömürlü, daha konforlu ve daha az bakım gerektiren projelere imza atmak gerekiyor. Ülkemiz bu projeler ile kalkınma hedeflerine ulaşacak. 2016 yılı başlamaya hazırlanılan, yapımı devam eden ve tamamlanan birçok proje ile sona erdi. Ağustos ayında Yavuz Sultan Selim Köprüsü açılırken, dünyanın en iyi mühendislik projeleri arasında gösterilen Avrasya Tüneli de Aralık ayında hizmet vermeye başladı. 2017 yılında mühendislik projelerinin tamamlanması beklenen Çanakkale 1915 Köprüsü ve 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli gibi mega projelerin inşaat sürecinde yer alacak firmalar, II. Karayolları Köprüler ve Tünelleri İhtisas Fuarı’nda bir araya gelecek”.

Büyük İstanbul Tüneli

Dünyanın merakla beklediği 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli ve Çanakkale 1915 Köprüsü gibi projelerin, gelişen teknoloji sayesinde çevreyi özenle koruyan metotlar ve modern güvenlik sistemleri ile alınmış önlemlerle emniyetli bir şekilde inşa edilmesi noktasına gelindi…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Belediye

Dernekler Kartal Belediye Başkanını Ziyaret Etti

Kartal’da faaliyet gösteren hemşehri dernekleri, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i ziyaret ederek Belediye Başkanlığı görevinde başarılar diledi. Başkan ...