Avrupa Kupası coşkusu Kartal’da…

Kartal, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Triatlon Avrupa Kupası’na ev sahipliği yapıyor. “Yüz, Sür, Koş” Triatlon Avrupa Kupası yarışları, 04-05 Ağustos’ta dünyaca ünlü sporcuların katılımıyla gerçekleştirilecek.

Triatlon İstanbul 2014 Avrupa Kupası’nda, 04-05 Ağustos tarihlerinde Kartal Dragos sahilinde ulusal yaş grupları yarışacak. Uluslararası Triatlon Birliği’nin (ITU) takviminde yer alan ve Avrupa Kupası’nın önemli bir ayağı olarak gösterilen Elit Erkekler ve Bayanlar kategorilerindeki yarışların nefes kesmesi bekleniyor.

Triatlon İstanbul 2014 yarışları, Kartal Dragos Sahili’nde 2.000 metrekarenin üzerinde bir alana kurulacak yarış parkuru ile 3 branşta izleyenlere rahat seyir keyfi sunacak. Yarış alanında kurulan led ekranlardan canlı olarak da takip edilecek olan organizasyona, “İstanbul’a ve Kartal’a yakışır” ev sahipliği yapılabilmesi amacıyla hazırlıklar tamamlandı. Triatlon İstanbul 2014’e, Ulusal Yaş Grupları kategorisinde 200, Avrupa Kupası Elit kategorisinde ise 90’a yakın triatletin katılımı bekleniyor.

2014 İSTANBUL ETU TRİATLON AVRUPA KUPASI…

Parkurları tanıma ve teknik toplantıların ardından 03 Ağustos’ta Kartal Dragos Sahili’nde gerçekleşecek yarış, Olimpik kategoride yapılacak. Olimpik kategoride yarışacak triatletler, 1,5 km yüzme – 40 km bisiklet – 10 km koşu parkurunu tamamlayacak.

Elit kategori mesafeler:

Yüzme: Toplam 1.5 km (750 mt x 2 tur)
Bisiklet: Toplam 40 km (5 km x 8 tur)
Koşu: Toplam 10 km (2.5 km x 4 tur)

Yaş grupları mesafeler:

Yüzme: Toplam 0.75 km (750 mt x 1 tur)
Bisiklet: Toplam 20 km (5 km x 4 tur)
Koşu: Toplam 5 km (2.5 km x 2 tur)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Belediye Başkanı

CHP Milletvekilleri Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i Ziyaret Etti

CHP milletvekilleri mazbatasını almasının ardından Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e tebrik ziyaretinde bulundu. İstanbul Milletvekili ve CHP Parti ...