Avrasya Tüneli

Avrasya Tüneli, çevresindeki emlak fiyatlarını uçurdu

Asya ve Avrupa kıtalarını deniz tabanının altından karayolu tüneliyle birbirine bağlayan Avrasya Tüneli, güzergahında bulunan yerleşim birimlerindeki emlakların fiyatlarını arttırdı.

Sahibindex Emlak Endeksi Aralık 2016 verilerine göre, Anadolu Yakası’nda satılık emlakların metrekare fiyatlarının 3 yıllık yüzdesel değişimi dikkate alındığında; yüzde 90,96’lık fiyat artışıyla Ünalan ve yüzde 88,12’lik fiyat artışıyla Merdivenköy, Avrasya Tüneli’nin en çok değer kazandırdığı yerleşim yerleri oldu. Üç yılda ortalama metrekare fiyatı yaklaşık 8 bin TL’ye ulaşan Göztepe ise, satılık emlaklarda en pahalı yerleşim yeri olarak öne çıktı. Avrupa Yakası’nda ise Bakırköy, üç yılda satılık emlaklarda yüzde 59,63 oranında artışla öne çıktı. Bakırköy, ortalama 9 bin 164 TL’lik satılık emlak metrekare fiyatıyla da Avrasya Tüneli’nin en çok değer kazandırdığı yerleşim yeri oldu.

KİRALIK VE SATILIK EMLAKLARIN FİYATLARI FIRLADI…

Aralık 2016 verileri doğrultusunda hazırlanan Sahibindex Emlak Endeksi verilerine göre, Ünalan’da satılık emlakların metrekare fiyatı ortalama 4 bin 347 TL olarak belirlendi. 3 yılda ise fiyatları yüzde 90,96 oranında arttı. Aralık 2016 verisine göre Ünalan’da kiralık emlakların metrekare fiyatı ortalama 15 TL olurken, kira bedellerinde 3 yılda yüzde 56,55’lik artış yaşandı. Verilere göre Merdivenköy’de satılık emlakların metrekare fiyatı ortalama 6 bin 174 TL oldu. 3 yılda ise fiyatları yüzde 88,12 arttı. Merdivenköy’deki kiralık emlakların metrekare fiyatı ortalama 18 TL olarak belirlenirken, kira bedellerinde 3 yılda yüzde 41,80 oranında arttı.

Avrasya Tüneli

ACIBADEM’DE KİRALIK EMLAKLARIN METREKARE FİYATI 20 TL…

Hasanpaşa’daki emlak verilerine bakıldığında ise, satılık emlakların metrekare fiyatının ortalama 4 bin 667 TL olduğu gözlemlendi. 3 yılda ise fiyatları yüzde 78,87 arttı. Kiralık emlakların Hasanpaşa’daki metrekare fiyatı ortalama 19 TL olarak belirlenirken, kira bedellerinde 3 yılda yüzde 43,63 oranında artış kaydedildi. Avrasya Tüneli’nin güzergahında olan Acıbadem’de Aralık 2016 verilerine göre ise, satılık emlakların metrekare fiyatı ortalama 6 bin 162 TL olurken, 3 yılda fiyatları yüzde 50,67 arttı. Acıbadem’de kiralık emlakların metrekare fiyatı ortalama 20 TL olarak belirlendi. Kira bedellerinde ise 3 yılda yüzde 44,85 artış kaydedildi.

Avrasya Tüneli

GÖZTEPE’DE SATILIK EMLAKLARIN METREKARE FİYATI 8 BİN TL…

Koşuyolu’nda Sahibindex Emlak Endeksi Aralık 2016 verilerine göre, satılık emlakların metrekare fiyatı ortalama 7 bin 951 TL oldu. 3 yılda ise fiyatları yüzde 75,83 arttı. Kiralık emlakların Koşuyolu’ndaki metrekare fiyatı ortalama 20 TL olarak belirlenirken, kira bedellerinde 3 yılda yüzde 37,41 oranında artış yaşandı. Anadolu Yakası’nın büyük semtlerinden Göztepe’de satılık emlakların metrekare fiyatı ortalama 7 bin 996 TL olarak belirlendi, 3 yılda ise fiyatları yüzde 50,39 oranında arttı. Göztepe’deki kiralık emlaklarda da artış gözlemlendi. Aralık 2016 verisine göre Göztepe’de kiralık emlakların metrekare fiyatı ortalama 23 TL olurken, kira bedellerinde 3 yılda yüzde 26,17 artış yaşandı.

Avrasya Tüneli

Asya ve Avrupa kıtalarını deniz tabanının altından karayolu tüneliyle birbirine bağlayan Avrasya Tüneli, güzergahında bulunan yerleşim birimlerindeki emlakların fiyatlarını arttırdı…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Belediye

Dernekler Kartal Belediye Başkanını Ziyaret Etti

Kartal’da faaliyet gösteren hemşehri dernekleri, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i ziyaret ederek Belediye Başkanlığı görevinde başarılar diledi. Başkan ...