Anadolu Yakası’nın en büyük kültür ve spor merkezi Çengelköy’de…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla geçtiğimiz hafta açılışı gerçekleşen Çengelköy Mehmet Çakır Kültür ve Spor Merkezi’nin tanıtım programına katılım yoğundu.

Üsküdar eski Belediye Başkanı rahmetli Mehmet Çakır’ın adının verildiği Mehmet Çakır Kültür ve Spor Merkezi’nin açılışı, düzenlenen yemekli programla yapıldı. Konuşmaların ardından düzenlenen yüzme yarışlarında derece kazananlara, Başkan Hilmi Türkmen madalyalarını taktı.

TANITIM PROGRAMI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ…

Bin kişilik konferans salonunda düzenlenen programa Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, tesise adı verilen Üsküdar Belediyesi eski Başkanı merhum Mehmet Çakır’ın ailesi, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, Üsküdar Spor Kulübü Başkanı Mecit Çetinkaya, Eski Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, TOGEMDER Başkanı Saadet Gülbaran, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, belediye çalışanları ve basın mensuplarının da bulunduğu 1.500 davetli katıldı.

“ÜSKÜDAR’A ESKİ PARAYLA 300 TRİLYONLUK YATIRIM YAPTIK…”

Programın açılış konuşmasını yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, bir yıl içerisinde Üsküdar’a eski parayla 300 trilyonluk yatırım yaptıklarını belirterek; “Bir senelik hizmet süremiz boyunca Üsküdar’ımız için bir kısmının temelini attığımız, bir kısmının ise açılışını gerçekleştirdiğimiz yaklaşık 300 milyonluk yatırım yaptık. Üsküdar’a eski parayla 300 trilyonluk bir yatırım yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İşte bunlar istikrarın eseridir. Şu bulunduğumuz yapı, Anadolu yakasının en büyük kültür ve spor merkezidir” diye konuştu.

YÜZME YARIŞMASI YAPILDI, MADALYALAR TAKILDI…

Protokol konuşmalarının ardından, yemek salonundan havuzların olduğu bölüme geçildi. Burada, Türkiye Yüzme Federasyonu’ndan yüzücülerin katıldığı yüzme yarışması düzenlendi. Başkan Türkmen, yarışlar sonrası dereceye giren sporculara madalyalarını taktı. Program, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Bir yorum

  1. sayın yetkili size telefonla ulaşamıyorum.bu hafta 5-8-9 nisan tarihlerinde gelmem gereken yüzme programımın sağlık mazeretim nedeniyle ertelenmesini rica ederim. teşekkürler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Harem Sahil Yolu Halk Koşusu

Harem Sahil Yolu Halk Koşusu gerçekleştirildi

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in sosyal medya üzerinden yaptığı duyuru ile tüm Üsküdarlıları davet ettiği, “Harem Sahil Yolu ...