Ahmet Vefik Alp’e “2011 Avrupa Gayrimenkul Ödülü”…

Malatya Belediye Sarayi

Köşeyazarımız Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, “2011 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri” yarışmasında, iki eseri ile “Kamu Hizmet Binaları” ödülü kazandı.

Google ve Bloomberg TV tarafından düzenlenen “2011 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri” yarışmasında Türkiye’den Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, “Kamu Hizmet Binaları” kategorisinde “MHP Genel Merkezi” ve “Malatya Belediye Sarayı” mimari projeleriyle iki ödül kazandı.

22-23 Eylül 2011’de, Londra’daki Mayfair Park Lane’de gerçekleşmesi planlanan “Gayrimenkul Ödülleri Zirvesi ve Ödül Takdim Galası”nda, Ahmet Vefik Alp’e bu iki mimari yapıtı için “Kamu Hizmet Binaları” ödülü takdim edilecek.

Ahmet Vefik Alp“Dünya’nın En İyisi” ödülüne aday…

17 yıldır düzenlenen “Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri”nin bir parçası olan “Avrupa Gayrimenkul Ödülleri”ni kazanan projelerden en yüksek takdiri alanlar, aynı programda Asya Pasifik, Afrika, Amerika ve Ortadoğu bölgelerinde ödül alan projeler ile beraber bu yıl içerisinde bir kez daha değerlendirilerek, kendi kategorilerinde “Dünya’nın En İyisi” ödülünü kazanmak için yarışacaklar.

Gayrimenkul endüstrisi alanında üst düzeyde yetkin 80 uzmandan oluşan 2011 ödül jürisinde, Google’un İngiltere Mali İşler Yöneticisi James Bacon, Ulusal Gayrimenkul Uzmanları Federasyonu İcra Kurulu Başkanı Peter Bolton King, Kraliyet Müfettiş ve Müşavirler Enstitüsü Başkanı David Dalby (RICS) ve İskoçya Kraliyet Bankası’ndan (RBS) Mike McNamara yer alıyor.

Yarışmada, Türkiye’den yeni nesil yetenekli mimarlar da ödül kazandı.

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

İş Arayanlar

İş Arayanlar ile İş Verenler Kartal’da Buluştu

iş arayanlar ile iş verenleri buluşturmaya devam eden Kartal Belediyesi; Ekolojik Eğitim Çadırı’nda iş arayan vatandaşlarla firma temsilcilerini ...