Kadıköy’de yağmur suyu kanalları temizleniyor…

1

Kadıköy’ün cadde ve sokaklarındaki yağmur suyu kanalları temizleniyor. Kadıköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından, önceki yıl satın alınan yeni kanal temizleme aracı ile başlatılan temizleme çalışmaları, trafiğin yoğun olmadığı saatlerde gerçekleştiriliyor.

Yağmurlar başlamadan önce…

Çalışmaların yağmurlar başlamadan önce yapılıyor olmasının, soğuk ve yağmurlu kış günlerine hazırlık anlamında yerinde bir uygulama olduğunu düşünen vatandaşlar, tıkanan kanallarda oluşan su birikintilerinin yaşamı ve çevreyi olumsuz etkileyeceğini, önceden tedbir alınmasıyla bu sorunun önüne geçildiğini vurguluyorlar.

Vakumlama yöntemi uygulanıyor…

Kadıköy Belediyesi Fen İşleri Müdürülüğü’nün yeni kanal temizleme aracı ile yapılan kanal temizleme çalışmalarında, cadde ve sokaklar üzerindeki yağmur suyu kanallarının ızgaraları kaldırılıp; içlerinde biriken kum, yaprak ve sigara izmaritleri gibi birikintiler kalın bir hortumu olan vakumlama sistemi ile çekiliyor.

Ardından, kanal içine tazyikli su sıkılarak, kanalın tamamen açılması sağlanıyor.

2

3

4

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ekrem İmamoğlu

Ekrem İmamoğlu Kadıköylülerle Buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediyesi’ni ziyaret etti. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nı tebrik eden ...