Yonca Lodi, Kıbrıs’ta gönülleri üçüncü defa fethetti…

Türk Pop müziğinin güçlü yorumcusu Yonca Lodi, sahneye çıktığı Kıbrıs’ta gönülleri üçüncü defa fethetti.

Geçtiğimiz Mart ayında piyasaya çıkardığı “12 Ay” isimli albümü ile tekrar gündeme gelen sanatçı, aldığı teklif üzerine Kıbrıs’ta üçüncü defa sahne alarak, ada halkı ile buluştu.

Kıbrıs’ın gözde otellerinden Merit Park’ta konuklarına unutulmaz bir gece yaşatan Yonca Lodi’ye, geçtiğimiz yıllarda yitirdiğimiz ünlü kanun üstadı Halil Karaduman’ın kardeşi Adnan Karaduman’ın da aralarında bulunduğu kendi özel orkestrası eşlik etti.

TÜRK SANAT MÜZİĞİ ŞARKILARINA DA YER VERDİ…

Buluşmada bir ilk de yaşandı. Başarılı sanatçı Yonca Lodi, konserinde Cengiz Tural, Uluğ Aydeniz, Caner Malkoç, Onur Işıkman, Yusuf Sağlamlar, Çağatay Dede ve Adnan Karaduman’dan oluşan orkestrası eşliğinde Türk Sanat Müziği şarkılarına da yer verdi. Daha önceki konserlerinde en fazla iki şarkı seslendiren Lodi, bu defa Türk Sanat Müziği için ayrı bir bölüm ayırarak 8 esere yer verdi.

EBRU GÜNDEŞ’TEN AJDA PEKKAN’A…

Öte yandan, Merit Oteller Grubu’nun Girne’de bulunan yeni oteli Merit Park’ta Ebru Gündeş ve Ajda Pekkan gibi pek çok sanatçının sahne alacağı bildirildi. Türkiye’nin en ünlü starlarını Kıbrıs’ta sahneye çıkarmaktan büyük mutluluk duyduklarını açıklayan otel yönetimi, “Bu durumu bir anlamda misyon olarak da görmekteyiz” yorumunda bulundular. 21 Haziran’da Ebru Gündeş, 25 Haziran’da Sibel Tüzün, 28 Haziran’da Soner Olgun ve 28 Temmuz’da Ajda Pekkan, Merit Park Hotel’de konukları ile buluşacak.

Farklı ses rengi ve sahne performansı ile yaklaşık 15 yıldır müzik sektöründe özellikle yorumcu kimliği ile ön planda olan sanatçı, Kıbrıs’ta üçüncü defa sahneye çıkmış olmasını “Kıbrıs ile aramda müthiş bir iletişim var” şeklinde yorumladı…

Yonca Lodi’yi, aralarında Türkiye’den konukların da bulunduğu yaklaşık 250 davetli izledi….

 

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Çapa Bilim Koleji

Çapa Bilim Koleji-Amerikan Kültür iş birlikteliği başladı

Türk eğitim sektöründe önemli bir yeri olan Amerikan Kültür Koleji, Çapa Bilim Koleji ile iş birlikteliğine giderek 2018-2019 ...